4326. Tigris, oroszlán és hópárduc génjeit térképezte fel egy kutatócsoport
Tigris, oroszlán és hópárduc génjeit térképezte fel egy nemzetközi kutatócsoport, hogy a veszélyeztetett fajok védelmét elősegítsék.
Tigris, oroszlán és hópárduc génjeit térképezte fel egy nemzetközi kutatócsoport, hogy a veszélyeztetett fajok védelmét elősegítsék.
Maui-delfinÚj-Zéland egyik nemzeti kincsének számító állata, a Maui-delfin a kihalás szélére sodródott az ország kormányának tétlensége miatt.
A legtöbb porckorong sérülés a hát középső, vagy attól hátrább helyeződő háti tájékon következik be, de előfordulhat a nyaki szakaszon is. A háti szakaszt érintő elváltozás gyakran súlyos fájdalom nélküli bénulást okoz, míg a nyaki szakaszon bekövetkező sérülés általában súlyos fájdalommal jár, bénulásos tünetek nélkül.
A fogkövesedés nemcsak szájhigiéniai problémát, ínygyulladást okoz, hanem a gyulladásos ínyen keresztül a vérkeringésbe is bejutó kórokozók akár távoli szervekbe is eljuthatnak. Az ínygyulladás első tünete a kipirult, vérzékeny ínyszél. Az idült ínygyulladásnál már visszafordíthatatlan ínysorvadás is kialakulhat.
Az év természetfotósa pályázat minden évben tömegeket mozgat meg, jelentkeznek profik és amatőrök egyaránt. Nézzetek meg pár csodás képet!
Kedves Edit! Sajnos ezt csak részletes laborvizsgálattal lehetne tisztázni. Kellene még egy nyirokcsomó citológiai vizsgálat, esetleg csontvelő biopszia. Vissza kellene vinni a kutyust a kezelő orvoshoz. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
A KUTYA félelmének több oka is lehet: a) öröklődési, genetikai okok b) tapasztalati okok c) a gazdi helytelen viselkedésének következtében kialakult félelem. A tünet kezelése különböző lehet, és a tartási körülmények, valamint a kutya egyedi karakterének a függvénye. Ajánlom figyelmébe a „Félős és agresszív kutyák” e-learning ismeretterjesztő tanfolyamot >>> http://www.4tappancs.net
Nekem az a véleményem, hogy találgatások helyett mielőbb el kellene vinni állatorvoshoz. Komoly allergiás háttér gyanítható a leírtak alapján, és ehhez mindenképpen kell állatorvos segítsége.
Kedves Gazdi! A cukorbetegség homeopátiás kezeléséhez nélkülözhetetlen az Ön által említett Syzygium nevű szer, de a legtöbb esetben önmagában nem elegendő a vércukorszint normalizálásához. A cukorbetegség kezelése szelíd módszerekkel, - mint amilyen a homeopátia is -, nagyon összetett feladat, és mindenképpen egyedi kezelést igényel. Igen sok tényezőt kell figyelembe venni ahhoz, hogy ténylegesen hatásos gyógymódban részesülhessen kis kedvence. Ehhez egy személyes találkozásra is szükség lenne, ahol a fizikális vizsgálat mellett lényeges, hogy megismerjem a kutyus pontos tüneteit, az előzményeket, a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és a pszichés – lelki beállítottságát is! Ezen információk segítségével fogom tudni számára egyedileg összeállítani a legmegfelelőbb komplex kezelést a mielőbbi gyógyulása érdekében. Gyorsítja a tünetek enyhülését, ha gyógynövényekkel ill. gyógy-táplálékokkal is kiegészítjük a terápiát. A szürkehályog tüneteinek enyhítésére az említett szerek jók lehetnek CH5-ös ill. CH9-es potenciában a kezelés elején, majd - ha szükséges - a továbbikban lehet a potencián emelni. Hogy mikor és milyen mértékben, az attól függ, hogy a kutyus hogyan reagál a kezelésre! Ha szeretné, szívesen segítek, kérem, hívjon: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos.
Ha az egy tumor, akkor mindenképpen műtéti bavatkozást igényel...