4326. Tigris, oroszlán és hópárduc génjeit térképezte fel egy kutatócsoport
Tigris, oroszlán és hópárduc génjeit térképezte fel egy nemzetközi kutatócsoport, hogy a veszélyeztetett fajok védelmét elősegítsék.
Tigris, oroszlán és hópárduc génjeit térképezte fel egy nemzetközi kutatócsoport, hogy a veszélyeztetett fajok védelmét elősegítsék.
Maui-delfinÚj-Zéland egyik nemzeti kincsének számító állata, a Maui-delfin a kihalás szélére sodródott az ország kormányának tétlensége miatt.
A legtöbb porckorong sérülés a hát középső, vagy attól hátrább helyeződő háti tájékon következik be, de előfordulhat a nyaki szakaszon is. A háti szakaszt érintő elváltozás gyakran súlyos fájdalom nélküli bénulást okoz, míg a nyaki szakaszon bekövetkező sérülés általában súlyos fájdalommal jár, bénulásos tünetek nélkül.
A fogkövesedés nemcsak szájhigiéniai problémát, ínygyulladást okoz, hanem a gyulladásos ínyen keresztül a vérkeringésbe is bejutó kórokozók akár távoli szervekbe is eljuthatnak. Az ínygyulladás első tünete a kipirult, vérzékeny ínyszél. Az idült ínygyulladásnál már visszafordíthatatlan ínysorvadás is kialakulhat.
Az év természetfotósa pályázat minden évben tömegeket mozgat meg, jelentkeznek profik és amatőrök egyaránt. Nézzetek meg pár csodás képet!
Úgy tűnik, hogy a teknősnek elhalásos szájgyulladás nevű betegsége van a leírtak és a képek alapján. Ezt a betegséget baktériumos fertőzés (Proteus, Pseudomonas, Aeromonas fajok) okozza. A kezelést a megfelelő sebészi ellátás után a terület fertőtlenítős ecsetelése (jódtartalmú szerek) és edzése (pl. Vagothyl oldat), valamint megfelelő antibiotikum terápia jelenti. Kérem keresse fel állatorvosát a korrekt diagnózis megállapítása és a megfelelő kezelés megbeszélése végett.
Ez ügyben nehéz mit mondanom. Sok minden okozhat ilyen görcsrohamokat, pl. ételmérgezés, fertőző betegség, gyógyszermérgezés... De azt, hogy valószínűleg mi történhetett, talán csak a kezelőorvosa tudná megmondani, vagy ő sem, hiszen sokszor nem lehet konkrétan megtalálni a kiváltó okot. Ez sajnos így van az állatgyógyászatban és sokszor az embergyógyászatban is.
A szemészet egy komoly tudomány. "Piros szemet" nagyon sok szembetegség okozhat (kötőhártya-gyulladástól a nem megfelelő helyen növő szempillákig, stb.) és azt a konkrét oknak megfelelően kell kezelni! Így látatlanban, alapos szemvizsgálat nélkül viszont lehetetlen megmondani, mi lehet a baj. És igen, akár egy szimpla kötőhártya-gyulladás is eltarthat hónapokig kezelés nélkül.
A corona elleni oltás megszűnt. Sokan nem is oltottak ellene, mert inkább kennelekben okoz tömeges és súlyosabb megbetegedést, hobbi kutyáknál gyors lefolyású, szinte magától gyógyuló betegség formájában jelentkezik. Ráadásul elég rossz immunogén, tehát nem sokáig adott védelmet a vakcina. Ne aggódjon! Sokkal fontosabb a Lyme-kór elleni oltás.
Az elpusztult halakat mutasd meg állatorvosnak, az állatorvos kórtani vizsgálattal megállapítja a betegség okát és megfelelő kezelést ír elő a még élő halak számára.