4326. Tigris, oroszlán és hópárduc génjeit térképezte fel egy kutatócsoport
Tigris, oroszlán és hópárduc génjeit térképezte fel egy nemzetközi kutatócsoport, hogy a veszélyeztetett fajok védelmét elősegítsék.
Tigris, oroszlán és hópárduc génjeit térképezte fel egy nemzetközi kutatócsoport, hogy a veszélyeztetett fajok védelmét elősegítsék.
Maui-delfinÚj-Zéland egyik nemzeti kincsének számító állata, a Maui-delfin a kihalás szélére sodródott az ország kormányának tétlensége miatt.
A legtöbb porckorong sérülés a hát középső, vagy attól hátrább helyeződő háti tájékon következik be, de előfordulhat a nyaki szakaszon is. A háti szakaszt érintő elváltozás gyakran súlyos fájdalom nélküli bénulást okoz, míg a nyaki szakaszon bekövetkező sérülés általában súlyos fájdalommal jár, bénulásos tünetek nélkül.
A fogkövesedés nemcsak szájhigiéniai problémát, ínygyulladást okoz, hanem a gyulladásos ínyen keresztül a vérkeringésbe is bejutó kórokozók akár távoli szervekbe is eljuthatnak. Az ínygyulladás első tünete a kipirult, vérzékeny ínyszél. Az idült ínygyulladásnál már visszafordíthatatlan ínysorvadás is kialakulhat.
Az év természetfotósa pályázat minden évben tömegeket mozgat meg, jelentkeznek profik és amatőrök egyaránt. Nézzetek meg pár csodás képet!
Talán a rendszeres fizikai kapcsolat, az állandó kint lét biztosítása a cél, amit szeretne elérni. Ez különösen a kézzel nevelt nimfák igénye. Ha nincs lehetőség a kaliton kívüli tartásra, akkor talán párt kellene venni mellé, vagy más megoldás nem lévén, új gazdit kell találni számára.
Ha a madárnak van és természetes állagú a széklete, akkor nincs ami megbetegedésre utalna. A hullámos papagáj optimális napi fejadagja magkeverékből 2-3 cl keverék. Talán ennyit kellene tenni elébe és akkor nem "eheti túl" magát.
Ennyiből szinte semmit nem tudok mondani. Feltétlen vigye állatorvoshoz. Lehetnek hasi fájdalmai, de szívelégtelenség vagy epilepsziás roham sem kizárt.
Valószínűleg krónikus külső hallójáratgyulladása van kutyusának. A megoldás: kétoldali ún. Zepp-Hinz műtét, azaz a külső hallójárat megnyitása, lerövidítése, majd utána célzott antibiotikumos kezelés (ami ha jól láttam a baktériumokat: szájon át ciprofloxacin, fülcsepp pedig gentamycin kombinált csepp pld.). Ha ezt végigcsinálja akkor a gyógyulás sikeres (2 hét) - ha természetesen nincs a hallójáratban daganatos elváltozás -, kiújulás esélye max. 5-10% élete során, de ebben az esetben is jól kezelhető. Az anyagi része pedig: szerintem jobban jár, ha ezt most egyszerre végezteti el (a teljes ktg. szerintem max. 60-70EFt=műtét, kötözések, antibiotikumok stb.), mintha hagyja, és több évig fizet a kezelésekért és az antibiotikumokért, közben pedig nem változik semmi... Az ilyen krónikus külső hallójáratgyulladásnak egyébként komolyabb szövődményei lehetnek, ráterjedhet a közép- és belsőfülre is, ami már maradandó károsodáshoz is vezethet...
A leírtak alapján nagy a valószínűsége, hogy az állat mégiscsak vemhes. (Daganat gyakorlatilag soha nem jelentkezik egyszerre minden emlőn. ) A biztonság kedvéért mutassa meg az állatot az állatorvosuknak.