4326. Tigris, oroszlán és hópárduc génjeit térképezte fel egy kutatócsoport
Tigris, oroszlán és hópárduc génjeit térképezte fel egy nemzetközi kutatócsoport, hogy a veszélyeztetett fajok védelmét elősegítsék.
Tigris, oroszlán és hópárduc génjeit térképezte fel egy nemzetközi kutatócsoport, hogy a veszélyeztetett fajok védelmét elősegítsék.
Maui-delfinÚj-Zéland egyik nemzeti kincsének számító állata, a Maui-delfin a kihalás szélére sodródott az ország kormányának tétlensége miatt.
A legtöbb porckorong sérülés a hát középső, vagy attól hátrább helyeződő háti tájékon következik be, de előfordulhat a nyaki szakaszon is. A háti szakaszt érintő elváltozás gyakran súlyos fájdalom nélküli bénulást okoz, míg a nyaki szakaszon bekövetkező sérülés általában súlyos fájdalommal jár, bénulásos tünetek nélkül.
A fogkövesedés nemcsak szájhigiéniai problémát, ínygyulladást okoz, hanem a gyulladásos ínyen keresztül a vérkeringésbe is bejutó kórokozók akár távoli szervekbe is eljuthatnak. Az ínygyulladás első tünete a kipirult, vérzékeny ínyszél. Az idült ínygyulladásnál már visszafordíthatatlan ínysorvadás is kialakulhat.
Az év természetfotósa pályázat minden évben tömegeket mozgat meg, jelentkeznek profik és amatőrök egyaránt. Nézzetek meg pár csodás képet!
A könnyfolyás valóban lehet allergiás eredetű.Vásároljanak máshonnan,vagy másmilyen almot. A fülben képződő törmelék pedig valóban atka lehet. vigyék el a nyuszikat állatorvoshoz,egy alapos fülvizsgálatra és tisztításra. A kövi rózsa leve és a Novascabin nem a legjobb választás a gyógykezelésre. Kérje állatorvosa tanácsát!
A tisztán tartás (fürdetés) mellett a szőrzet gondozása (fésülés, kefélés) is fontos. Ellenkező esetben a szőrzet összeállhat, filcesedhet. Az összeállt szőrzet között minden fürdetés ellenére elszaporodhatnak a baktériumok vagy gombák, és mivel alatta a szőr nem megfelelően szellőzik, akár bőrgyulladás is kialakulhat. A tapasztalt tünetek hátterében tehát akár ez is lehet. Persze a leírtak nem elegendőek pontosabb diagnózis kialakításához. Mindenképpen jó lenne felvenni a kapcsolatot a kezelő állatorvossal. Akkor pl. szőrminta és/vagy bőrkaparék vizsgálattal közelebb lehetne jutni a valódi okhoz. Már csak azért is, mert a szőrhullás hátterében akár hormonális problémák is lehetnek. Ezért ezen a fórumon csak "ötletelésre" van mód. Igazi választ csak az állatorvosától várhat. Ha a háttérben csak a szőrzet filcesedése áll, akkor ezeket a szőrcsomókat el kell távolítani. Amennyiben az állat ellenáll, egy szájkosár alkalmazása, és családtagok segítségének igénybevétele válhat szükségessé. Az ellenállás hátterében az is lehet, hogy korábban a csomók eltávolításakor megcsípték, megvágták a bőrét, ami kellemetlen emlékként ellenkezést vált ki az állatnál. Mellesleg a szőrrágás, viszketés hátterében lehet akár egy rosszul megválasztott sampon is. Ajánlatos kifejezetten kutyasampon használata.
Volt már féregtelenítve? Egyáltalán, látta már állatorvos?
Epilepszia szempontjából a vizsla sajnálatosan az egyik leggyakoribb vendég nálam. Számomra nem elég az az információ, hogy epilepsziás rohamot kapott, mert többszáz féle rohamtípus létezik. A rohamtünetek hiányában ezért nem tudok véleményt mondani, hogy milyen típusú epilepsziáról lehet szó. A www.kutyaepilepszia.hu honlapomon a saját beteganyagomból feltettem néhány videót. Lehet, hogy ráismer valamelyikre. Ilyen típusú rohamok esetén azonnali, tartós antiepileptikus kezelés javasolt. Mivel a kutya nem fiatal, a legfontosabb, hogy vérvizsgálatot kéne kérni az állatorvostól, hogy a belgyógyászati statusát megismerjük. Ha az állapot rosszabbodása alatt az újabb rohamok jelentkezését érti, akkor azonnali epilepsziás gondozásba vétel javasolt. A vitaminok választása vérvizsgálati eredmény függvényében szokott eldőlni, ha negatív az eredmény, állatorvosánál kifejezetten idős kutyák számára összeállított vitaminokból álló készítményeket javaslok.