4336. Láttál már papagájt macskával játszani?
Bármennyire is hihetetlen a macska és a papagáj jól ki tud jönni egymással. Persze az óvatosság sosem árt, legyünk mindig a sarkukban, ha együtt játszanak!
Bármennyire is hihetetlen a macska és a papagáj jól ki tud jönni egymással. Persze az óvatosság sosem árt, legyünk mindig a sarkukban, ha együtt játszanak!
Spongya Bob megér egy pillantást, ritkán látni ilyen hatalmas cicót! Csekély 30 font, azaz 13,61 kg!!! Éppen új otthont keres..
A legtöbb állattartó tudja, hogy a kutyák körülbelül 8-10, a macskák pedig 12-14 évig élnek. De mi a helyzet a halakkal? Amikor úgy döntünk, hogy beszerzünk egy-két halat otthonra, többnyire nem gondolunk azok várható életkorára.
Elképzelhetetlen barátság szövődött egy elefánt és egy kutya között, nézzétek meg videón!
Igazán szoros ember-állat kapcsolat főként a társállatokkal alakul ki. Ők részeivé válnak mindennapjainknak. A társállatok elfogadják gazdájukat olyannak, amilyen, mindig örülnek neki, külseje nem számít számukra.
A legjobb az energiában szegény étrend javasolt, e mellé porcerősítő tabletták adhatók. De leginkább az erre kifejlesztett tápok ajánlottak, valahogy meg kellene próbálni "rábeszélni" a kutyust ezek fogyasztására. Esetleg összekeverni valamivel, amit nagyon szeret, persze csak annyira, hogy az íz rajta legyen.
Az 5 éves hullámos még messze van az öregkortól. A hang lehet felvett utánzóhang, ivarhoz köthető, párzási inger által kiváltott hang, de esetleg betegség jele is. A szelíd papagájok elégedettségét például jellegzetes csőrcsikorgatás jelzi (bár ezt általában pihenés közben hallatják). Amíg nincs egyéb tünet(mint a levelében is említett, betegségre utaló jelek), addig véleményem szerint nincs más teendő, mint figyelemmel kísérni a viselkedését. Ha a madár esetleg tüsszögni kezd, borzolt tollazatú, vagy hasmenéses lenne, akkor kell felkeresnie állatorvost.
Kedves Állatbarát! A tengerimalacnak három éves koráig nem veszélyes a szülés, tehát lehetnek kölykei. Üdvözlettel: dr. Varga József
Kedves Állatbarát! Ha a hullás helyén nem nő új szőr, és a kutya bőre foltos, akkor bőrgyógyászati vizsgálat indokolt, mert ez a jelenség sok betegség kísérője lehet. Ha egy idő múlva visszanő, egyszerű vedlésről van szó, amely ebek számára készült vitaminokkal és többszöri fésüléssel karbantartható. Üdvözlettel: dr. Varga József