4341. Az első kutyakozmetikai szalon Magyarországon Budán és Pesten is!
A Dogmopolite büszke arra, hogy 2013. október 28-án megnyitotta második, budai kutyakozmetikai szalonját!
A Dogmopolite büszke arra, hogy 2013. október 28-án megnyitotta második, budai kutyakozmetikai szalonját!
A kinti kutyák számára a hideg időben ki kell alakítani egy szélvédett, száraz kuckót. Mutatjuk, hogy állj neki!
Az első jelei a nyálkás fehéres széklet. A betegség előrehaladtával a hal gyakran viselkedik szokatlanul pl. bujkál a sarokban, hintázó mozdulatokat tesz, étvágytalan.
Giant George dán dog, nem sokkal nyolcadik születésnapja előtt hunyt el. 110 cm magas volt és 111 kilót nyomott.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) Madárbarát kert programjához kapcsolódó, 15 fejezetet és 83 alfejezetet, 428 színes fotót és 80 madárhatározó grafikát is tartalmazó egyedülálló könyv célja, hogy az érdeklődők számára gyakorlati segítséget nyújtson a mindennapi madárvédelmi, valamint a madár témát is kiaknázó környezeti nevelési és turizmusfejlesztési munkában.
Kedves Gazdi! A területről bőrkaparék mintát kell vetetni és megnézni, hogy milyen kórokozó okozta az elváltozást. Csak így szabad kezelni. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Kedves Gazdi! Az étvágytalanság, elesettség, levertség számos betegség tünete lehet. Elengedhetetlen egy alapos állatorvosi vizsgálat, és egy részletes körelőzmény annak érdekében, hogy közelebb kerülhessünk a valódi okhoz. Mihamarabb el kellene vinni a kiscicát állatorvoshoz!
Tisztelt Katalin! Leírásából semmi aggodalomra okot adót nem tudtam kiolvasni. Úgy fél éves korukra szoktak lehiggadni a fiatal egyedek, előfordul, hogy előbb, de az is, hogy sosem. :) A 3-4 naponkénti "tüsszögés" ivarzást mutató "tünet". Csupán keresi Hörcsögük a környezetében élő ellentétes neműt. Természetesen ez az igénye nem kiszolgálandó, attól nem lesz semmi baja, ha egyedül marad, nem kifejezett társaságkedvelők a lakótársat illetően (bár a 10 éves tartás alatt ezzel nyilván szembesült). :) Amikor olyan érzésük van, hogy harapdál, vagy nyalogat, az inkább egyfajta mintavételezés, nem elutasító viselkedés. Ha ez a "tüsszögős" időszakban történik, akkor a fajtárs nyomainak keresése a környező tárgyakon, az Önök kezén, amivel gyakran találkozhat. Ha elutasító a hörcsög, azt egyértelműen és kétséget kizáróan fogja tudtukra adni. Egyértelmű, erős harapás, nem feltétlen véres, de összetéveszthetetlen jelzés. Szerintem semmi kivetnivaló nincs a viselkedésében, sőt, egy egészséges, határozott, bátor jellemű hörcsögről beszélhetünk. Az, hogy nem egy nyugodt, sarokban gubbasztó fajta, valószínűleg a korának, és a gyakori kézbevételnek, játéknak tudható be. Kívánom, hogy nagyon sokáig ilyen aktív és egészséges legyen Kedvencük! :) Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta
Ha elégtelen az anya teje, akkor napi 1-3 alkalommal kiegészítő etetésre lehet szükség. Ez minden ötnél nagyobb számú alom esetében eleve szükséges lehet, de anyánként változó. Ha nincs macska tejpótló (állatpatikában vagy állateledelesnél beszerezhető), akkor kecsketejet is használhat, de soha ne adjon a kicsiknek tehéntejet. Mivel etessünk a kiscicákat? Az első két hétben a macskakölyköknek anyatejre van szükségük, amely jól helyettesíthető az állatkereskedésekben beszerezhető macskatejporral vagy dobozos tápszerrel. A tej hőfokát kézmelegre állítsuk be, és cumisüvegből adagoljuk. A cumin akkora lyukat vágjunk, hogy a cicák erőlködés nélkül szívhassák a tejet. Vigyázzunk azonban, hogy ne legyen túl nagy a lyuk, mert meg is fulladhatnak a kiscicák. Akkor jó, ha a lefelé fordított cumisüvegből kis nyomás hatására megindul a tej. Ha többen vannak, hamar elhasználódik a cumi, kitágul a lyuk, így azt időnként ki kell cserélni. Előfordulhat, hogy cserekor nem fogadják el az új cumit, ekkor ne essünk kétségbe, kenjünk rá egy kis tejet és óvatosan kínálgassuk, tegyük a szájukhoz - a kiscicák hamar rájönnek majd, hogy ebből is csak fincsi tejcsi jön. Tartsuk be az etetési időket! 0-2 hetes cicák: napi 10 etetés 2-2,5 óránként 2-4 hetes cicák: napi 7 etetés 2,5-3,5 óránként 4-5 hetes cicák: napi 5 etetés 3,5-5 óránként A szilárd táplálékra való szoktatást körülbelül 4 hetesen kezdhetjük el. Eleinte meleg tejbe áztassunk egy kis száraztápot vagy konzerv macskatápot, hogy rákapjanak az ízére, majd fokozatosan álljunk át a szilárd eledelre.
Amit leírt,szinte válasz is a kérdésére. Valószínűleg az is közrejátszik, hogy a hígabbá vált váladék könnyebben távozik a bűzmirigyből, ami nem baj, csak ha alkalmatlan helyen történik. A gyakoribb ürítéssel megelőzhető. Ha ilyen könnyen ürül a mirigy, a gazdi is megtanulhatja, hogy kell kinyomni azt kívülről. A műtét is lehetőség, de azt az idülten gyulladásos ill. nehezen üríthető bűzmirigy esetén javasoljuk csak.