4341. Az első kutyakozmetikai szalon Magyarországon Budán és Pesten is!
A Dogmopolite büszke arra, hogy 2013. október 28-án megnyitotta második, budai kutyakozmetikai szalonját!
A Dogmopolite büszke arra, hogy 2013. október 28-án megnyitotta második, budai kutyakozmetikai szalonját!
A kinti kutyák számára a hideg időben ki kell alakítani egy szélvédett, száraz kuckót. Mutatjuk, hogy állj neki!
Az első jelei a nyálkás fehéres széklet. A betegség előrehaladtával a hal gyakran viselkedik szokatlanul pl. bujkál a sarokban, hintázó mozdulatokat tesz, étvágytalan.
Giant George dán dog, nem sokkal nyolcadik születésnapja előtt hunyt el. 110 cm magas volt és 111 kilót nyomott.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) Madárbarát kert programjához kapcsolódó, 15 fejezetet és 83 alfejezetet, 428 színes fotót és 80 madárhatározó grafikát is tartalmazó egyedülálló könyv célja, hogy az érdeklődők számára gyakorlati segítséget nyújtson a mindennapi madárvédelmi, valamint a madár témát is kiaknázó környezeti nevelési és turizmusfejlesztési munkában.
Kedves Gazdi! A leírtak alapján én nem gondolnék asztmára, inkább légcsőkollapszusra, ami annyit jelent, hogy izgalmi állapotban (félelem, stressz, öröm) összelapul a légcső egy szakasza, és nehezen kap levegőt az állat. Az ilyen kistestű kutyusok egyébként is hajlamosak az ilyen jellegű panaszokra. Javaslom, hogy minél hamarabb vizsgáltassa ki kedvencét (Rtg.!), és ha meg van a pontos diagnózis, akkor lehet kezelni ezt az állapotot. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos, 06 (20) 928-4425.
Kedves Gazdi! Ennyire szűkös leírásból nem lehet megállapítani a problémát. Kérjük, hogy vigye az ebet állatorvoshoz, aki vizsgálatok után megfelelő diagnózis tud felállítani!
Nem. Mindenképpen vigye állatorvoshoz (szétkapart szemölcs vagy histiocytoma). Valószínűleg műteni kell.
Kedves Gazdi! A macska hányását sokféle dolog okozhatja: a táp is lehet felelős egy mohó étkezést követően, de akár a bélerlzáródás tünete is lehet. A hányás tartalma árulkodó lehet a kiváltó okra nézve - szőrcsomó, félig megrágott levelek, nem rendesen megrágott étel, habos folyadék stb. Pár alkalom még nem jelent feltétlenül komoly bajt, de mindenképp javasolt állatovosi vizsgálat (és amennyiben aktuális, így a vemhességel kapcsolatos kérdések is megbeszélhetőek).
Ez elég gyakran előforduló probléma. Ma már nem kell megvárni amíg teljesen elromlik e a sérült fog. www.vetfog.hu ezt tudom ajánlani.