4341. Az első kutyakozmetikai szalon Magyarországon Budán és Pesten is!
A Dogmopolite büszke arra, hogy 2013. október 28-án megnyitotta második, budai kutyakozmetikai szalonját!
A Dogmopolite büszke arra, hogy 2013. október 28-án megnyitotta második, budai kutyakozmetikai szalonját!
A kinti kutyák számára a hideg időben ki kell alakítani egy szélvédett, száraz kuckót. Mutatjuk, hogy állj neki!
Az első jelei a nyálkás fehéres széklet. A betegség előrehaladtával a hal gyakran viselkedik szokatlanul pl. bujkál a sarokban, hintázó mozdulatokat tesz, étvágytalan.
Giant George dán dog, nem sokkal nyolcadik születésnapja előtt hunyt el. 110 cm magas volt és 111 kilót nyomott.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) Madárbarát kert programjához kapcsolódó, 15 fejezetet és 83 alfejezetet, 428 színes fotót és 80 madárhatározó grafikát is tartalmazó egyedülálló könyv célja, hogy az érdeklődők számára gyakorlati segítséget nyújtson a mindennapi madárvédelmi, valamint a madár témát is kiaknázó környezeti nevelési és turizmusfejlesztési munkában.
A társ tollának tépkedése lehet az agresszivitás, a társ el nem fogadásának a jele, de ha "jól kijönnek", akkor vitaminhiány, esetleg parazitás fertőzöttség lehet az oka. Állatpatikában kellene venni vitamincseppeket, olyan is létezik, ami kifejezetten tolltépés ellen van. Ha ezután sincs változás, megmutatnám őket állatorvosnak. Esetleg kézhez lehet őket szoktatni (szerintem maximum kézre-ülést lehet elérni), de nagyon hosszú, türelmes munka kell hozzá!
Az emberi fogyasztásra való zabpehely (persze a natúr, nem a cukrozott!) szerintem tökéletesen megfelel erre a célra.
A szőrhullás alapvetően védtelenséget, az életerő csökkenését jelenti és többnyire a következő okokra vezethető vissza: - érzelmi stressz; félelem és menekülés, bosszúság, aggódás, bizonytalanság; - alkati rendellenességek; - táplálkozási hiányosságok (vitamin-, ásványianyag-, nyomelem-hiány); - krónikus szervi megbetegedések (hasnyálmirigy, máj, gyomor, bél, vese); - gombás fertőzöttség; - fertőző betegségek; - belső, vagy külső parazitózisok; - pajzsmirigy, mellékvesék vagy ivarmirigyek okozta hormonzavarok; - mérgezések (gyógyszer eredetűek is); - kipufogógáz-terhelés. Az esetében a hasmenést fontos kísérő tünetként értékelem. Tanácsom a kiváltó okok felderítése, tehát a kutya mielőbbi alapos állatorvosi vizsgálata. Mindenesetre a kiegyensúlyozott, változatos étrend a sima, fénylő szőrzet biztos alapja. A csalánból vagy mezei zsurlóból készült teák elvileg támogatják a szőrzet anyagcseréjét, de ezek alkalmazását is csak az alapos állatorvosi vizsgálat eredményeinek birtokában javasolhatom.
A leander mérgező növény. Nehéz elképzelni, hogy deguk milyen módon férhetnek hozzá. Ha már megtörtént a baj, azonnal állatorvoshoz kell fordulni!
A táplálásra a jó minőségű kölyöktápok (Royal Canine, Eukanuba, Hill´s, Biomill, Acana, Flatazor) a legalkalmasabbak. Ezek száraz tápok és az előírás szerinti mennyiségben kell neki ezeket adni. Németjuhász lévén nem szabad spórolnia a táp minőségén, mert a fajta egyébként is mozgásszervi bajoktól terhelt, ami fokozottabban jelentkezhet, ha nem megfelelő a kölyökkori táplálás!!! Fontos még a kalciumkiegészítő tabletták adagolása (Pet-Phos, Cal-D-phos, FeliCavit), melyek a csontnövekedéshez kellenek. Közvetlen érintkezést még nem javasolok nagy kutyákkal, mert egy oltás még nem ad elegendő védettséget. Nem biztos, hogy a kerítésnél való találkozás jó ötlet, ha megoldható, ki kell küszöbölni.