4341. Az első kutyakozmetikai szalon Magyarországon Budán és Pesten is!
A Dogmopolite büszke arra, hogy 2013. október 28-án megnyitotta második, budai kutyakozmetikai szalonját!
A Dogmopolite büszke arra, hogy 2013. október 28-án megnyitotta második, budai kutyakozmetikai szalonját!
A kinti kutyák számára a hideg időben ki kell alakítani egy szélvédett, száraz kuckót. Mutatjuk, hogy állj neki!
Az első jelei a nyálkás fehéres széklet. A betegség előrehaladtával a hal gyakran viselkedik szokatlanul pl. bujkál a sarokban, hintázó mozdulatokat tesz, étvágytalan.
Giant George dán dog, nem sokkal nyolcadik születésnapja előtt hunyt el. 110 cm magas volt és 111 kilót nyomott.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) Madárbarát kert programjához kapcsolódó, 15 fejezetet és 83 alfejezetet, 428 színes fotót és 80 madárhatározó grafikát is tartalmazó egyedülálló könyv célja, hogy az érdeklődők számára gyakorlati segítséget nyújtson a mindennapi madárvédelmi, valamint a madár témát is kiaknázó környezeti nevelési és turizmusfejlesztési munkában.
Lehetőséget kell találnia, hogy minél hamarabb állatorvoshoz vigye. Így látatlanban semmit sem lehet mondani, a sérülés okát és a kezelést is csak egy szakértő tudja megállapítani, illetve meghatározni. Kérem, keressenek fel sürgősen egy jó szakembert!
Sajnos ilyenkor már nem sok mindennel lehet segíteni, a kecskét a laktációra az ellés végén kell előkészíteni, ha a tejmirigy nem alakul ki, esetleg gyulladt-mastitises, akkor ebben a laktációban már kevés az esélye a tejelés beindulásának. Azt javaslom, dajkásítsa a gidákat és a gyulladt tőgyet helyi "tőgyinfúzióval" kezeljék.
Ez lehet gomba vagy allergia is. Ha éles széle van, és kerek a folt, az inkább gomba, ha csak ritkul és szabálytalan a folt, az inkább atka, de ha szabálytalan a folt és kaparja, az lehet allergia vagy száraz bőr is. A szőre hullhat erősebben amiatt, hogy jön a jóidő, bár nem szabadna lekopaszodnia foltokban. Én a helyedben megmutatnám egy állatdokinak. Ő látni fogja a milyen az a szőrhiányos terület és meg is tudjátok beszélni vajon mi okozhatja!
Tulajdonképpen bármit kaphat, amit szeret, de tudnia kell, hogy a kutya nem gyerek, és a gabona alapú, cukrozott termékek egyáltalán nem tesznek jót neki. A kistestű kutyafajoknál emésztési problémákat okozhat, és súlyosan károsítja a kutya fogait. Ha tanácsolhatom, inkább kínálja szuperprémium kutyatápokkal, vagy főzzön neki való ételeket!
Dr. Vajdovich Péter kollégámat (egyetemi docens, PhD, Dipl. ECVCP) javaslom őszinte szívvel. Elérhető a 30 2805502-os telefonszámon.