4356. Rambó a pótpapa
Nem a külső, és nem a méret a lényeg! Ezt mi sem bizonyítja jobban, mint Rambó, a hatalmas, tekintélyt parancsoló, morcnak tűnő bölény, kinek nem csak termete, hanem a szíve is óriási!
Nem a külső, és nem a méret a lényeg! Ezt mi sem bizonyítja jobban, mint Rambó, a hatalmas, tekintélyt parancsoló, morcnak tűnő bölény, kinek nem csak termete, hanem a szíve is óriási!
Minden erőfeszítés ellenére veszélyesen túlszaporodtak Izraelben a sakálok, amelyek károkat okoznak a mezőgazdaságban és a veszettség veszélyét hordozzák - írta csütörtökön a Háárec című izraeli lap.
A fajtatiszta, törzskönyvezett kutyákon kívül minden ebet ivartalaníttatnia kell tartójának 2014 végéig Romániában - derült ki a kóbor kutyák elaltatását is lehetővé tevő jogszabály alkalmazási rendeletéből, amelyet kedden ismertetett a Hotnews.ro hírportál.
Függőséget okozhat az óriásvarangy tudatmódosító hatású, egyben mérgező váladéka kutyáknál - hívták fel a figyelmet állatorvosok Queenslandben, Ausztrália északkeleti részén, ahol elterjedt a varangyféle.
A magyar bucót választották az év halának 2014-re a Magyar Haltani Társaság honlapján folyt közönségszavazáson.
Kedves Gadi! A kutyának valószínűleg bolhaekcémája van! Ilyenkor az állat a bolha nyálára allergiás, ezt csak bolhairtással már nem lehet megszüntetni, hanem gyulladáscsökkentők, antiallergikumok is kellenek.
Nagyon édes nyuszi.:) Szerintem Ausztria nincs messze, oda még karantén sem kell- tengeren túlra már nehezebb lenne. Útlevél úgy tudom, csak kutyáknak kell, nyusziknak ilyen nincs. Azért egy alapos orvosi ellenőrzés legyen előtte és a doktortól kérjetek papírt, hogy szállítható és persze, hogy oltva van. Ennyi elég.:) Aztán az új helyen, majd írj, mert jobban oda kell figyelni a nyuszira, hogy gyorsan megszokja az új helyét.:)
Kedves Érdeklődő! Vigye el állatorvoshoz! Sajnos házilag ilyen problémával nem sokat lehet tenni, sok oka lehet, amiért ez történik. Lehet, hogy "csak" megfázott, de lehet daganat. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Nem túl szerencsés, hogy testvérek között történt a párzás. Az ilyen beltenyésztés következtében sajnos nagyobb eséllyel születhetnek fejlődési rendellenességgel a kölykök, terhelt idegrendszerrel. Egyáltalán nem biztos, hogy ezek a negatív tulajdonságok megjelennének az alomban, de az esély sokkal nagyobb erre. Én nem javasolnám, hogy megtartsák a vemhességet, mivel 7 hónaposan még nagyon fiatal szuka! Probléma adódhat a fialásnál is! A kutya mielőbbi ivartalanítását javaslom!
A levágott, megpörkölődött bajusz szőrök néhány hónap alatt megnőnek, nincs velük semmi teendő DE ha a cicájánál egyensúlyzavart észlel, függetlenül attól, hogy kismértékű vagy erőteljes-e az egyensúlyzavar, minél hamarabb vigye el egy kisállatokkal is foglalkozó állatorvoshoz. Az egyensúlyzavar ugyanis mindig valamilyen idegrendszeri eredetű betegség és/vagy a közép- és a belsőfül betegségeinek a tüneteként jelentkezik az állaton, ezt csakis állatorvos tudja vizsgálatok alapján diagnosztizálni és gyógykezelni. Ha arra gondolt a kedves gazdi, hogy a bajuszszőr hiánya okozná ezt a tünetet, meg kell cáfoljam. Nem okoz semmilyen egyensúlyzavart a bajuszszőr részleges vagy teljes hiánya.