4366. Az árva csikó felnevelése
A csikónak a születést követően 2-3 órán belül tejre, vagy még inkább előtejre (colostrum) van szüksége.
A csikónak a születést követően 2-3 órán belül tejre, vagy még inkább előtejre (colostrum) van szüksége.
A napokban egy kismama fordult hozzám kérdésekkel, hogy mitévő legyen ebben a helyzetben? A köztudatban elterjedt, „rettegett” toxoplasmosis miatt aggódott.
A hormonális megbetegedések szinte hasonló gyakorisággal tapasztalhatóak háziállatainknál is, mint embereknél.
Azok a kukkoló szemek, az a fül, hihetetlenül cuki, ahogy a cicó figyel az ágy mögül!
A két szárnyaszegett madár a Fővárosi Állat- és Növénykertből érkezett a vadasparkba.A madarak mentettek, mindkettő a szárnyán sérült meg.
Sajnos ez a probléma egy kifejezetten olyan kérdéskörbe tartozik, amiben igazán jó válaszokat csak az ebben járatos specialisták tudnak adni. Az is fontos, hogy az ilyen esetekben nem lehet soha általánosságban nyilatkozni, mindig ismerni kell a konkrét esetet, az adott beteget és annak részletes állapotát. Leginkább attól kellene mindezeket megkérdezni, aki operálta, illetve aki ezt a műtéti megoldást javasolta. Ő tudja, hogy miért tette. Nem hiszem, hogy megtalálhatatlan lenne az operáló állatorvos, keressék őt fel és kérdezzenek tőle bátran!
A bőrön lévő szemölcsökre nem jellemző a rosszindulatú áttét. Ha növekszik vagy vérzik, akkor le kell operálni. A kisebbeket lehet elektromos szikével kiégetni, a nagyobbakat ki kell metszeni és összevarrni. Tehát irány az állatorvos!
A véres széklet szempontjából mindegy hogy száraz vagy alutasakos tápot eszik-e,A székletből egy parazitológiai-bakteriológiai vizsgálatot kell csináltatni és a kapott eredménynek megfelelően kezelni.
Kedves gazdi! Volt féregtelenítve a cica? Kapott oltásokat? Érdemes lenne megmutatni állatorvosnak a cicát. Ugyanis se a házikoszt se a konzerv nem megfelelő a macska számára, nem tartalmaz minden olyan anyagot, amelyre a macskának szüksége van. Ajánlom inkább a minőségi száraztápot és a vizet (nem tejet).. Macska etetése >>
Kedves Gazdi! Az első kérdés, milyen tápot kap? Nem mindegy, főleg a nagytestű kutyáknál, hogy milyen táppal etetjük. A sántaság a rossz minőségű táptól is kialakulhat.. Erről bővebben >> DE Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok