4366. Az árva csikó felnevelése
A csikónak a születést követően 2-3 órán belül tejre, vagy még inkább előtejre (colostrum) van szüksége.
A csikónak a születést követően 2-3 órán belül tejre, vagy még inkább előtejre (colostrum) van szüksége.
A napokban egy kismama fordult hozzám kérdésekkel, hogy mitévő legyen ebben a helyzetben? A köztudatban elterjedt, „rettegett” toxoplasmosis miatt aggódott.
A hormonális megbetegedések szinte hasonló gyakorisággal tapasztalhatóak háziállatainknál is, mint embereknél.
Azok a kukkoló szemek, az a fül, hihetetlenül cuki, ahogy a cicó figyel az ágy mögül!
A két szárnyaszegett madár a Fővárosi Állat- és Növénykertből érkezett a vadasparkba.A madarak mentettek, mindkettő a szárnyán sérült meg.
Sajnos attól tartok, hogy megöregedett a höri és a sok súlyos tünet ennek következtében alakulhatott ki. Nem gondolom, hogy bármiféle kezeléssel segíteni lehet rajta, ebben a korban már nagyon sok betegség jelenik meg egyszerre és ez végzetes lehet.
A gömbakvárium egyetlen halfajnak sem megfelelő, így az aranyhalaknak sem. Sokkal jobb a "hagyományos", szögeletes akváriumban tartani kedvenceinket.
Először meg kellene állapítani, hogy mitől kopik a körme. Lehet, hogy valamelyik berendezési tárgy koptatja egyik lábán jobban a körmeit, a többin csak kevésbé. Vitaminhiány miatt azért a gyakorlatban ritka a "körömkopás". A "függőséggel" kapcsolatban annyit tanácsolnék, hogy tegye messzebb a vitaminos dobozt a terráriumtól, és csak az előírt mennyiségben adjon a tekinek belőle.
A teknősöket hazánkban teljesen felesleges teletetni, kivéve ha szaporítani akarjuk őket.
Természetesen az ivartalanítás segíthet a dolgon, mindenképpen jó ötlet. A "féltékenységet" (mert erről van szó) azonban kutyáknál is nehéz kezelni. Hosszú idő, türelmes bánásmód szükséges (amivel a "régi" kutyust próbáljuk biztosítani arról, hogy továbbra is szeretjük), de még ebben az esetben sem biztos a siker. Ilyen problémákra csupán maga az idő is gyógyír lehet.