4366. Az árva csikó felnevelése
A csikónak a születést követően 2-3 órán belül tejre, vagy még inkább előtejre (colostrum) van szüksége.
A csikónak a születést követően 2-3 órán belül tejre, vagy még inkább előtejre (colostrum) van szüksége.
A napokban egy kismama fordult hozzám kérdésekkel, hogy mitévő legyen ebben a helyzetben? A köztudatban elterjedt, „rettegett” toxoplasmosis miatt aggódott.
A hormonális megbetegedések szinte hasonló gyakorisággal tapasztalhatóak háziállatainknál is, mint embereknél.
Azok a kukkoló szemek, az a fül, hihetetlenül cuki, ahogy a cicó figyel az ágy mögül!
A két szárnyaszegett madár a Fővárosi Állat- és Növénykertből érkezett a vadasparkba.A madarak mentettek, mindkettő a szárnyán sérült meg.
Kedves Gazdi! Érdemes lenne beszerezni nekik fűtött kutyaházat, olcsóbb, mintha állatorvoshoz kellene járni velük, mert megfáztak. Hosszú távon kifeizetődő.
Sajnos az elmondása alapján kutyájuknak állatorvosi segítségre van szüksége. A huzamos ideig tartó bágyadtság és étvágytalanság már valószínűleg nem írható egy egyszerű gyomorrontás számlájára, és akár súlyos betegségek is szóba jöhetnek. Mindenképp vigyék állatorvoshoz!
Hát ezek elég széles biztonsági sávval rendelkeznek, így túladagolás nem nagyon fordulhat elő, DE Egy kb. négyszeres túladagolás már hányást okoz, de ennyit véletlenül nem lehet adni, az othoni tárolás pedig nem ajánlott csak súlyos fertőzöttség esetén ahol 14 napos ismétlés szükséges...de hát akkor meg el kell zárni. Ha hányás, hasmenés jelentkezik, akkor azonnal forduljanak állatorvoshoz.
Ajánlom, hogy keressen fel kimondottan ortopédiával, ortopédiai műtétekkel is foglalkozó állatorvost. Visszatérő sántításnál egyébként ajánlott röntgen vizsgálatot is csináltatni, amellyel egyéb ízületi elváltozások is diagnosztizálhatók.
Nem tudom ennyiből, mi a baja a cicának. Ha nincs jól, további kiegészítő vizsgálatokra van szükség. Pl: röntgen, ultrahang.