4366. Az árva csikó felnevelése
A csikónak a születést követően 2-3 órán belül tejre, vagy még inkább előtejre (colostrum) van szüksége.
A csikónak a születést követően 2-3 órán belül tejre, vagy még inkább előtejre (colostrum) van szüksége.
A napokban egy kismama fordult hozzám kérdésekkel, hogy mitévő legyen ebben a helyzetben? A köztudatban elterjedt, „rettegett” toxoplasmosis miatt aggódott.
A hormonális megbetegedések szinte hasonló gyakorisággal tapasztalhatóak háziállatainknál is, mint embereknél.
Azok a kukkoló szemek, az a fül, hihetetlenül cuki, ahogy a cicó figyel az ágy mögül!
A két szárnyaszegett madár a Fővárosi Állat- és Növénykertből érkezett a vadasparkba.A madarak mentettek, mindkettő a szárnyán sérült meg.
Kedves Gazdi! A Neocidol egy szerves foszforsavészter tipusú szer, macskának nem adható. Ha mégis kezelték vele, akkor le kell mosni a szőréről, illetve ha tünetek vannak, akkor az állatorvos megfelelő antidotumokkal kezeli a mérgezett cicát. Ha nincsenek paraszimpatikus tünetek, akkor nem szükséges antidotumok adása. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Valószínűleg allergiás háttere van a fülgyulladásnak is. A helyi (fül)kezelés mellett szisztémás allergia elleni kezelés is szükséges. Első körben azt javasolnám, hogy minden eddigi ennivalóját tegyék félre és kizárólag állatorvosnál ill. állatpatikában vásárolható hypoallergén táppal etessék. Több is van forgalomban, állatorvosa fog ajánlani Önnek. Ha 6 hét kizárólagos ilyen táplálás mellett( tehát semmi mást nem kaphat) enyhülnek vagy megszűnnek a tünetei, akkor biztos, hogy valamilyen táplálék allergiáról van szó. Legegyszerűbb élete végéig ezen a tápon tartani őt. Ha valami másra (pl. virágporok) allergiás, annak a tüneteit is enyhítheti a diétás táp. A fület, természetesen kezelni kell emellett, mert a gombák és baktériumok kiirtása fontos, erre nem elég a diéta.
Kedves Gazdi! Jó lenne EKG-t és szívultrahangot is csinálni, mert lehet hogy ott van a probléma gyökere. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Attila! A kolléga az eset leírása alapján mindent jól végzett és a diagnosztika és a terápia is megfelelő. A kutyus jó kezekben van, bízni kell a kolléga ítéletében, mert ő ismeri legjobban az esetet. Én sajnos a leírásból nem tudok egzakt válaszokat adni a feltett kérdésekre, de ez úgy hiszem így van rendjén. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Ha minden nyirokcsomója megduzzadt, az nem jó jelent. Félő, hogy daganatos beteg. Mindenképpen vigye el kivizsgáltatni!