4366. Az árva csikó felnevelése
A csikónak a születést követően 2-3 órán belül tejre, vagy még inkább előtejre (colostrum) van szüksége.
A csikónak a születést követően 2-3 órán belül tejre, vagy még inkább előtejre (colostrum) van szüksége.
A napokban egy kismama fordult hozzám kérdésekkel, hogy mitévő legyen ebben a helyzetben? A köztudatban elterjedt, „rettegett” toxoplasmosis miatt aggódott.
A hormonális megbetegedések szinte hasonló gyakorisággal tapasztalhatóak háziállatainknál is, mint embereknél.
Azok a kukkoló szemek, az a fül, hihetetlenül cuki, ahogy a cicó figyel az ágy mögül!
A két szárnyaszegett madár a Fővárosi Állat- és Növénykertből érkezett a vadasparkba.A madarak mentettek, mindkettő a szárnyán sérült meg.
Nézzen utána, hogy az Ön által említett bab nem mérgező-e. Ha nem az, akkor minden további nélkül felfuttathatja a kalitkára.
Ez szinte mindig a táp típusától függ. Valószínűleg olyan a tápja, ami sok gázképződéssel jár. Meg lehetne próbálni egy másik tápot.
Vajon hány éves a kutyus? Lakásban lakik? Igazából jó lenne látni ezt a kihullatott állapotot. Lehet, hogy csak így vedlik? Minera cseppeken kívül még szőr- és bőrtápláló vitaminokat javasolnék és egy állatorvosi vizitet, szükség esetén akár vérvizsgálatokat. (Egyébként lehet, hogy fura és csúnya ilyenkor a kutyus, de nagyon nem aggódnék...)
Kutyáknál legtöbbször nem lehet konkrétan megmondani egy prosztataprobléma okát. Sokszor még embernél sem. Sajnos ez a betegség elég macerás, nehezen kezelhető. Én is a Peponen kapszulát szoktam javasolni és ezen kívül még van néhány homeopátiás jellegű humán készítmény is. Biztos, hogy több idő kell, amíg javulás jelentkezik. Szerintem menjenek vissza a dokihoz megbeszélni a dolgokat.
Szerintem teljesen jó ötlet! Nálunk is így történt, csak a mama mellett megmaradt mind a két kölyke! :)