4366. Az árva csikó felnevelése
A csikónak a születést követően 2-3 órán belül tejre, vagy még inkább előtejre (colostrum) van szüksége.
A csikónak a születést követően 2-3 órán belül tejre, vagy még inkább előtejre (colostrum) van szüksége.
A napokban egy kismama fordult hozzám kérdésekkel, hogy mitévő legyen ebben a helyzetben? A köztudatban elterjedt, „rettegett” toxoplasmosis miatt aggódott.
A hormonális megbetegedések szinte hasonló gyakorisággal tapasztalhatóak háziállatainknál is, mint embereknél.
Azok a kukkoló szemek, az a fül, hihetetlenül cuki, ahogy a cicó figyel az ágy mögül!
A két szárnyaszegett madár a Fővárosi Állat- és Növénykertből érkezett a vadasparkba.A madarak mentettek, mindkettő a szárnyán sérült meg.
Vagy szervi (vese, vizeletrendszer, cukorbetegség, stb.) probléma lehet a kiváltó ok, vagy valamilyen berögződött rossz szokás, a tartási körülményekkel összefüggő jelölési vizelés.
Mindenképpen szakszerű állatorvosi ellátásra van szüksége a kaméleonnak. A képek alapján sérülés a legvalószínűbb, de alapos vizsgálat nélkül nem lehet biztosan megmondani a duzzanat eredetét.
Lehetséges, hogy a hátsó fogak rendellenes növése okozza a problémát. Ebben az esetben az állaton csak altatásban lehet segíteni. Javaslom, hogy keresse fel a Szent István Egyetem egzotikus állat rendelőjét, ott minden körülmény adott a vizsgálat és a beavatkozás elvégzéséhez is.
A csipásodás nem önálló betegség, csupán tünet. Gyakran csak gyenge általános állapotra vezethető vissza, máskor fertőző betegségek tüneteként jelentkezik. Azt javaslom, hogy keressék fel a kezelő állatorvosukat, és szükség esetén a szemváladék laboratóriumi vizsgálatát is végezzék el.
Legjobb őket külön-külön tartani. Az új társat sem biztos hogy elfogadja.