4366. Az árva csikó felnevelése
A csikónak a születést követően 2-3 órán belül tejre, vagy még inkább előtejre (colostrum) van szüksége.
A csikónak a születést követően 2-3 órán belül tejre, vagy még inkább előtejre (colostrum) van szüksége.
A napokban egy kismama fordult hozzám kérdésekkel, hogy mitévő legyen ebben a helyzetben? A köztudatban elterjedt, „rettegett” toxoplasmosis miatt aggódott.
A hormonális megbetegedések szinte hasonló gyakorisággal tapasztalhatóak háziállatainknál is, mint embereknél.
Azok a kukkoló szemek, az a fül, hihetetlenül cuki, ahogy a cicó figyel az ágy mögül!
A két szárnyaszegett madár a Fővárosi Állat- és Növénykertből érkezett a vadasparkba.A madarak mentettek, mindkettő a szárnyán sérült meg.
A szukák nagyjából félévente tüzelnek, amitől kisebb eltérések elég gyakran előfordulnak. Az, hogy a második tüzelése óta már több mint 1 év telt el, mindenképpen gyanús. Lehet, hogy valóban tüzelt, csak annyira enyhe tünetekkel járt, hogy nem vették észre, de az is lehetséges, hogy valóban nem volt petefészek aktivitása. Ezt kideríteni azonban látatlanban nem lehet, ehhez a kutya nagyon alapos szaporodásbiológiai vizsgálata szükséges (vérvétel, petefészek ultrahang vizsgálat). Azt ajánlom, keressenek olyan állatorvosi rendelőt, ahol ezeket el tudják végezni, és akkor válasz kaphatnak a kérdésekre.
Egy alapos állatorvosi vizsgálat valószínűleg segítene a tünetek okának felderítésében. Nagy a valószínűsége, hogy húgyúti gyulladásos folyamatról van szó, de persze más ok is lehet a háttérben. Ilyenkor szokták mondani: irány az állatorvos!
Irány a doki! Üdv: Dr Fekete Balázs
Érdemes pároztatás előtt megnézni a nőstény nyuszi péráját. Ha sötétvörös, bordó színű és kicsit duzzadt, akkor érdemes elvinni a bakhoz. Mindenképp a nőstényt kell a bak ketrecébe betenni. Általában pár perc alatt lezajlik a párzás. Sikeres együttlét után a bak lefordul a nőstényről és esetleg dobbant is egyet. Persze ezt sem lehet 100%-os sikernek mondani, de ilyenkor nagy valószínűséggel meg is termékenyül a nőstény.
Tisztelt Kérdező! Kérdéseire az állat (klinikai, esetleg rtg vagy ultrahangos) vizsgálata nélkül lehetetlen választ adni, ezért mielőbb vigye kedvencét állatorvoshoz! A daganatos háttér a tünetek alapján elképzelhető, de lehet kloáka-előesés is. A kórjóslat pedig erősen diagnózis függő. Tisztelettel: dr.Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős