4371. A kutyák szociális viselkedésének genetikai háttere
A kutyák emberre irányuló szociális viselkedését befolyásolja, hogy az oxitocinra (kedvelt nevén "szeretethormon") érzékeny receptorfehérje mely genetikai változatait hordozzák.
A kutyák emberre irányuló szociális viselkedését befolyásolja, hogy az oxitocinra (kedvelt nevén "szeretethormon") érzékeny receptorfehérje mely genetikai változatait hordozzák.
Miniszteri kitüntetést kapott kedden a cseh hadsereg Athos nevű németjuhásza, amely 2012 afganisztáni bevetése során súlyos sebesüléseket szenvedett.
A túzok (Otis tarda) hazánk és Európa legnagyobb termetű röpképes madara, a pusztai táj szimbóluma. Nyugat-Európa legtöbb országából kipusztult.
Akár egy emberöltő alatt kipusztulhatnak a nagymacskák, ha nem teszünk hatékony lépéseket a védelmükben!
Magyarországon készített exkluzív felvételeket a National Geographic Channel, a Dunát egyedülálló módon bemutató sorozatának részeként.
Kedves Gazdi! DONA adható kutyának, baja nem lesz tőle, bár véleményem szerint a kutyának gyártott készítmények hatékonyabbak, jobban és gyorsabban beépülnek az ízületi porcba, jobb és hatékonyabb a felszívódásuk! Én az állatorvosi készítményeket ajánlanám, ha pedig a kutya állapota nem javul, keressenek fel egy hozzáértő szakorvost! Üdvözlettel, Dr.Fux Attila A kutyák izületi gyulladásának kezelése és a fájdalom megszüntetése Ízületi betegségek: artritisz és artrózis A kutyák reumás izületi gyulladása (rheumatoid arthritise; gyulladásos autoimmun betegség) Új izületvédő injekció kutyáknak
Kedves Gazdi! RTG képek nélkül bármit is válaszolnom, mert specialistaként sem látunk bele a kutyusba sajnos, hogy mi a baja. Sok esetben RTg vizsgálaton kívül szükséges egyéb kiegészítő vizsgálat is még, pl. CT/MR. Kérem privátban küldje át emailben a RTG képeket erre a címre: drfuxattila@gmail.com és nagyon szívesen megnézem, válaszolok! Üdvözlettel, Dr.Fux Attila
Porcetősítőt adhat neki, de 3 hónaposan még előfordulhat ilyen. Illik hozzám a csivava? A világ legkisebb kutyafajtája a csivava
Tisztelt Tulajdonos! Mindenképp ortopéd kollégával kellene megvizsgáltatnia a cicát , én ebből amit leírt térdproblémára gondolnék, nagytestű macskánál előfordul térdszalagszakadás, patellaficam és akár csípődysplasia is. Üdvözlettel, Dr.Fux Attila Hirtelen sántít a kutyád? Keresztszalag szakadás?
Helyileg esetleg kezelhető valamilyen gomba ellenes kenőccsel. Ha bőrgomba, akkor néhány hét alatt várható gyógyulás. Kapható macskáktól, embertől, másik kutyától is. De a bőrgomba csak feltételezett diagnózis, ha nem küldtek mintát laborba.