4371. A kutyák szociális viselkedésének genetikai háttere
A kutyák emberre irányuló szociális viselkedését befolyásolja, hogy az oxitocinra (kedvelt nevén "szeretethormon") érzékeny receptorfehérje mely genetikai változatait hordozzák.
A kutyák emberre irányuló szociális viselkedését befolyásolja, hogy az oxitocinra (kedvelt nevén "szeretethormon") érzékeny receptorfehérje mely genetikai változatait hordozzák.
Miniszteri kitüntetést kapott kedden a cseh hadsereg Athos nevű németjuhásza, amely 2012 afganisztáni bevetése során súlyos sebesüléseket szenvedett.
A túzok (Otis tarda) hazánk és Európa legnagyobb termetű röpképes madara, a pusztai táj szimbóluma. Nyugat-Európa legtöbb országából kipusztult.
Akár egy emberöltő alatt kipusztulhatnak a nagymacskák, ha nem teszünk hatékony lépéseket a védelmükben!
Magyarországon készített exkluzív felvételeket a National Geographic Channel, a Dunát egyedülálló módon bemutató sorozatának részeként.
A leírt tünetek alapján súlyos, fertőző légzőszervi megbetegedése lehet a hörcsögnek, ami sajnos nagyon gyakori és végzetes következménye is lehet. Remélem azóta sikerült állatorvost találni.
Mindenképpen érdemes fiatal degut venni társnak. Azt, hogy fiú vagy lány legyen, attól kell függővé tenni, hogy szeretnének-e utódokat. A lényeg, hogy fokozatosan kell őket összeszoktatni, eleinte figyelni kell rájuk, nem zaklatják vagy verik-e egymást. Ezért fontos a kellő méretű élettér és lehetőleg búvóhely is legyen! Ha ez adott, akár több degu is élhet együtt.
Igen ajánlatos kezelni, mert az elhúzódó álvemhesség emlőgyulladást és emlődaganatokat okozhat. A kezelésre legalkalmasabb a Galastop suspenzió AUV. Csak állatpatikában kapható vénykötels készítmény, kb. 6 napig kell testtömegnek megfelelően adagolni. A másik gyógyszer a Bromocriptin tbl (humán), de ettől gyakran hánynak. Ajánlatos ezenkívül a kutyát sokat mozgatni és egy kicsit visszavenni a víz- és az ételadagját.
Nem tudok sokat segíteni így levélben, hiszen úgy tűnik, komoly a helyzet. Remélem történt vérvizsgálat is, hiszen ha idősebb cicáról van szó, a hasmenés lehet valamilyen más alapbetegség tünete is. Nagyon fontos része a kezelésnek a diéta és a ún. intestinal dietás állatorvosi tápok adása (HILL´s, Eukanuba, Royal Canine). Ezek csak állatpatikákban és vényre kaphatóak. Kérje orvosától!
A száraz bőr mindössze csak egy helyi tünet. Az ok többnyire mélyen rejlik. Javaslom, hogy kutyájával keressen fel egy homeopata állatorvost, aki alapos kikérdezése és a kutya vizsgálata után megfelelő gyógymódot, gyógyszert fog javasolni. Címlistát a http://www.homeopata.hu oldalon talál. Kérem szíves visszajelzését, hogy sikerült-e a javaslatom szerint megoldani a problémát!