4371. A kutyák szociális viselkedésének genetikai háttere
A kutyák emberre irányuló szociális viselkedését befolyásolja, hogy az oxitocinra (kedvelt nevén "szeretethormon") érzékeny receptorfehérje mely genetikai változatait hordozzák.
A kutyák emberre irányuló szociális viselkedését befolyásolja, hogy az oxitocinra (kedvelt nevén "szeretethormon") érzékeny receptorfehérje mely genetikai változatait hordozzák.
Miniszteri kitüntetést kapott kedden a cseh hadsereg Athos nevű németjuhásza, amely 2012 afganisztáni bevetése során súlyos sebesüléseket szenvedett.
A túzok (Otis tarda) hazánk és Európa legnagyobb termetű röpképes madara, a pusztai táj szimbóluma. Nyugat-Európa legtöbb országából kipusztult.
Akár egy emberöltő alatt kipusztulhatnak a nagymacskák, ha nem teszünk hatékony lépéseket a védelmükben!
Magyarországon készített exkluzív felvételeket a National Geographic Channel, a Dunát egyedülálló módon bemutató sorozatának részeként.
Egy csak bent tartott macskát sok esetben eléggé körülményes a ´kint/bent´ tartási körülményekhez szoktatni. De sok foglalkozással és a tartási körülmények optimalizálásával (macska ajtó, benti környezet vonzóvá tétele, etetési szokásrend, klikker tréning, stb.) megoldható. A kutyát majd csak azt követően vegyék a macska mellé, ha már a macska teljesen, problémamentesen beilleszkedett az új életritmusba és környezetbe. Ajánlott kölyök kutyát venni az idősebb macska mellé. Az összeszoktatáshoz jó tanácsokat olvashat, Dr. Gabriele Lehari: Kutya-macska barátság című könyvében, vagy tréning órákat kérhet szakembertől. (www.4tappancs.hu)
Igen, természetesen lenne, - amit Önnek kellene megoldania. A következő ´gond´ a kan kutya ivaréretté válásakor, illetve a szuka tüzelésekor jelentkezne. Amennyiben nem komoly tenyésztési - NEM SZAPORÍTÁSI !!! - tervei vannak, ha nem csak a két kutyát mint társállatot kívánná tartani, legalább az egyik kutyát ivartalanítania kellene.
Ez az un. ´kinti tartású´ macskák természetes viselkedési formája. Az esetleges több napos elkóborlást a civilizált környezetben élő macskáknál nem a táplálékszerzés kényszere okozza, ha nem szinte kizárólag a szexuális indíttatás, - a többi környékbeli macskákkal való rivalizálás és esetleges párzás érdekében. A legelső tennivaló a tünet csökkentése érdekében a cica ivartalanítása.
Feltétlen vigye állatorvoshoz. Lehet férgesség is, vagy akár egyéb parazitás megbetegedés.
Tapasztalatom és véleményem szerint, - amennyiben a cica utaztatása, szállítása megfelelően megoldható, - nem okoz gondot, ha mindig viszi magával. Legalább is kisebb az esélye, hogy valami problémája adódhat, mint akkor, ha 2-3 hétig valóban mindenféle foglalkozás nélkül, magányosan, elhagyatottan kell várnia Önre, 2-3 nap normális élettel teli napért.