4371. A kutyák szociális viselkedésének genetikai háttere
A kutyák emberre irányuló szociális viselkedését befolyásolja, hogy az oxitocinra (kedvelt nevén "szeretethormon") érzékeny receptorfehérje mely genetikai változatait hordozzák.
A kutyák emberre irányuló szociális viselkedését befolyásolja, hogy az oxitocinra (kedvelt nevén "szeretethormon") érzékeny receptorfehérje mely genetikai változatait hordozzák.
Miniszteri kitüntetést kapott kedden a cseh hadsereg Athos nevű németjuhásza, amely 2012 afganisztáni bevetése során súlyos sebesüléseket szenvedett.
A túzok (Otis tarda) hazánk és Európa legnagyobb termetű röpképes madara, a pusztai táj szimbóluma. Nyugat-Európa legtöbb országából kipusztult.
Akár egy emberöltő alatt kipusztulhatnak a nagymacskák, ha nem teszünk hatékony lépéseket a védelmükben!
Magyarországon készített exkluzív felvételeket a National Geographic Channel, a Dunát egyedülálló módon bemutató sorozatának részeként.
Ha sikeres lesz a műtét, akkor hibátlanul fog működni a kutya. De azt javaslom, minden részletkérdésről majd az operációt végző állatorvos ollégát faggassák ki!
Ha nem tudja a kiskutyákat kiszedni és megfelelő alomban elhelyezni, félő, hogy segítséget sem tud nyújtani nekik, elpusztulhatnak. Próbálja meg óvatosan felkeresni a kiskutyákat, remélhetőleg az anyaállatot ez nem stresszeli.
Ehhez hasonló kérdésünk már többször is volt, a válaszokat az alábbi linken olvashatod.
Igen, ajánlott, az előnyökről itt olvashatsz: www.ivartalanitas.hu
Ha a madár legalább 10 hónapos, akkor lehetséges, hogy ivaréretté vált és "etetni" kezd. A másik "lehetőség", hogy emésztőrendszeri problémái vannak, ami a kézzelnevelt madarakra fokozottan jellemző. Szervi problémát röngennel, baktériumfertőzést, többek közt bélsárvizsgálattal lehet kimutatni. Vagyis fel kellene keresni egy szakrendelőt.