4371. A kutyák szociális viselkedésének genetikai háttere
A kutyák emberre irányuló szociális viselkedését befolyásolja, hogy az oxitocinra (kedvelt nevén "szeretethormon") érzékeny receptorfehérje mely genetikai változatait hordozzák.
A kutyák emberre irányuló szociális viselkedését befolyásolja, hogy az oxitocinra (kedvelt nevén "szeretethormon") érzékeny receptorfehérje mely genetikai változatait hordozzák.
Miniszteri kitüntetést kapott kedden a cseh hadsereg Athos nevű németjuhásza, amely 2012 afganisztáni bevetése során súlyos sebesüléseket szenvedett.
A túzok (Otis tarda) hazánk és Európa legnagyobb termetű röpképes madara, a pusztai táj szimbóluma. Nyugat-Európa legtöbb országából kipusztult.
Akár egy emberöltő alatt kipusztulhatnak a nagymacskák, ha nem teszünk hatékony lépéseket a védelmükben!
Magyarországon készített exkluzív felvételeket a National Geographic Channel, a Dunát egyedülálló módon bemutató sorozatának részeként.
Nem, nem feltétlenül. Főleg akkor nem, ha egyedül él a kalitkában.
Az üzenetet olvasva az első gondolatom az volt, hogy bizonyára már egy nyugdíjas korban levő malackáról lehet szó. A tünetek mind erre mutatnak. Fokozott C-vitamin bevitelt és sok szeretgetést javaslok.
Bár kicsit korainak tűnik (rendszerint a tüzelés után 4-8 héttel szokott kezdődni), de feltehetően álvemhességről van szó. Ilyenkor rendszerint megduzzadnak az emlőtelepek, sőt, sokszor tej is szivároghat belőlük. A kutya rendszerint anyai magatartást kezd mutatni: fészket épít, plüssállatokat "dédelget". A jelenség hátterében valóban hormonális változások állnak. Ilyenkor célszerű visszafogni a tápmennyiséget, és kicsit "szigorúbban" viselkedni a kutyával. Célszerű felkeresnie állatorvosát, hogy megbeszéljék az álvemhesség egyéb jellemzőit, és kezelésének, megelőzésének lehetőségeit (pl. ivartalanítás).
Ha nagyon etetgetik egymást, akkor esetleg feltehet egy odút;) A kék madár egy szép hím, a harlekin tarka egy tojó. Vagyis semmi probléma, szerencsére az ivarmegállapításban mindenki tévedett.
Nem vagyok allergológus. Lehet, hogy annyira érzékeny, hogy tényleg kijön az allergiája, de szerintem ennyitől nem kellene, hogy kijöjjön! Ha csak nem ül közvetlenül melletted. Bár ebben nem vagyok biztos. A barátnőm allergiás a tengerimalacaimra, ha eljön hozzám, csorog az orra, tüsszög és könnyezik. De még egyszer sem volt baja attól, hogy mellette ültem az egyetemen vagy az autóban szinte egész nap. Erről inkább egy ember orvost kérdezz meg.