4371. A kutyák szociális viselkedésének genetikai háttere
A kutyák emberre irányuló szociális viselkedését befolyásolja, hogy az oxitocinra (kedvelt nevén "szeretethormon") érzékeny receptorfehérje mely genetikai változatait hordozzák.
A kutyák emberre irányuló szociális viselkedését befolyásolja, hogy az oxitocinra (kedvelt nevén "szeretethormon") érzékeny receptorfehérje mely genetikai változatait hordozzák.
Miniszteri kitüntetést kapott kedden a cseh hadsereg Athos nevű németjuhásza, amely 2012 afganisztáni bevetése során súlyos sebesüléseket szenvedett.
A túzok (Otis tarda) hazánk és Európa legnagyobb termetű röpképes madara, a pusztai táj szimbóluma. Nyugat-Európa legtöbb országából kipusztult.
Akár egy emberöltő alatt kipusztulhatnak a nagymacskák, ha nem teszünk hatékony lépéseket a védelmükben!
Magyarországon készített exkluzív felvételeket a National Geographic Channel, a Dunát egyedülálló módon bemutató sorozatának részeként.
Kedves Gazdi! Időnként érdemes a cica szemváladékából baktérium kimutatást és antibiotikum érzékenységi vizsgálatot végeztetni. Emellett érdemes egy igencsak gyakori macska fertőzés, a chlamydia vizsgálatára irányuló kutakodást is elindítani, mert elég sokszor ez áll a háttérben. Az állatorvosa el tudja végeztetni ezeket a vizsgálatokat és ennek alapján megtervezett gyógykezelés akár végleges gyógyuláshoz is vezethet. Tisztelettel dr. Szaniszló Ferenc
Megfelelő fogási technikával könnyen le lehet vágni az állat körmét, javaslom kérje meg, mutassa meg hogy kel megfogni. Üdv
A kérdés elősorban az, hogy mit értünk "sok" alatt? A macska mamák legtöbbje 2-4 kölyköt fial, a 4-nél több kiscica már komoly feladat elé állítja a cicamama szervezetét. 5-6 kiscica felnevelése nem lehetetlen, de nem is egyszerű. A természetben ez bizonyára nem sikerülne, 1-2 kölyök minden bizonnyal nem jutna elég táplálékhoz. De az ember mellett élő anyamacskánál kellő odafigyeléssel, a kölykök folyamtos cserélgetésével sikerülhet minden külyköt felnevelni. Persze ennyi anyatej képzéséhez a mamacicát is nagyon jól kell tartani, sok tápláló és nagy nedvességtartalmú ennivalóval kell etetni.
Vigye el állatorvosához, aki egy vizsgálat/kivizsgálás után megfelelően kezelni fogja a problémát. Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kutyakozmetika www.kisallatdoki.hu
Macskaszőr-allergia esetén semmiképp sem ajánlom macska vásárlását. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor.