4371. A kutyák szociális viselkedésének genetikai háttere
A kutyák emberre irányuló szociális viselkedését befolyásolja, hogy az oxitocinra (kedvelt nevén "szeretethormon") érzékeny receptorfehérje mely genetikai változatait hordozzák.
A kutyák emberre irányuló szociális viselkedését befolyásolja, hogy az oxitocinra (kedvelt nevén "szeretethormon") érzékeny receptorfehérje mely genetikai változatait hordozzák.
Miniszteri kitüntetést kapott kedden a cseh hadsereg Athos nevű németjuhásza, amely 2012 afganisztáni bevetése során súlyos sebesüléseket szenvedett.
A túzok (Otis tarda) hazánk és Európa legnagyobb termetű röpképes madara, a pusztai táj szimbóluma. Nyugat-Európa legtöbb országából kipusztult.
Akár egy emberöltő alatt kipusztulhatnak a nagymacskák, ha nem teszünk hatékony lépéseket a védelmükben!
Magyarországon készített exkluzív felvételeket a National Geographic Channel, a Dunát egyedülálló módon bemutató sorozatának részeként.
- Nem volt jó az "azonnal társat szerzünk mellé" gondolat !!! - A "főnök" kilétét nagyon sok tényező és természetesen nem utolsó sorban a gazdi is befolyásolhatja. A szmszerinti válaszok: 1.) Ne aggódjatok ! Ha az új kutya a rátermetteb, nagyobb, erősebb, akkor a másiknak is meg a gazdiknak is tudomásul kell venni. A legrosszabb amikor egy falkavezér tulajdonságok nélküli kutya - valamilyen okból, - még is falkavezérként próbálkozik. 2.) A rangsor beállításról több kutya együttes tartásáról írt szakmai írásom el tudom küldeni ha küldtök egy e-mail címet. 3.) Lásd. 2.) pont 4.) lásd. 1.) pont 5.) Igen, mind a két kutyának kell ilyen saját hely. De ne az ágy !!! Egyenlő esélyt elve !!!??? Ráadásul az embertársak pihenőhelye ami szinte minden esetben jól kiemelkedik a felszínből ami által kiválló megfigyelő hely, meg általában átlagon felüli kényelmet is nyújt - ezért az egyik fontos komponens a dominancia és a falkarangsor dologban. 6.) Amikor valamelyik kutya testi épsége veszélyben van, vérző sérülés történt. 7.) Nem gondoljátok jól.
A problémára a végleges megoldás valóban a műtét lenne. Érdeklődje meg, hogy más állatorvos mennyiért vállalja a műtétet...
Azért, mert a házikosztot kapja, ahhoz szokott hozzá, annak a szagösszetevői változatosabbak, izgalmasabbak, - de ami nem biztos, hogy egészségesebb. Próbálja meg, hogy a száraz táphoz mindig keverjen egy kis mennyiségű házikosztot, hagyja 10-15 percig álln, és utána adja oda a kutyának.
Valóban lehet szó enyhébb macskanátháról, de lehet más oktanú felső légúti fertőzés. Nem tanácsos elbagatellizálni, vigye a cicát állatorvoshoz!
Ez a fajta meglehetősen érzékeny bőrű. A bőrbetegségek igen sokfélék lehetnek, ezért állatorvoshoz kellene vinni aki alapos vizsgálat során tudja meghatározni és kezelni a problémát.