4371. A kutyák szociális viselkedésének genetikai háttere
A kutyák emberre irányuló szociális viselkedését befolyásolja, hogy az oxitocinra (kedvelt nevén "szeretethormon") érzékeny receptorfehérje mely genetikai változatait hordozzák.
A kutyák emberre irányuló szociális viselkedését befolyásolja, hogy az oxitocinra (kedvelt nevén "szeretethormon") érzékeny receptorfehérje mely genetikai változatait hordozzák.
Miniszteri kitüntetést kapott kedden a cseh hadsereg Athos nevű németjuhásza, amely 2012 afganisztáni bevetése során súlyos sebesüléseket szenvedett.
A túzok (Otis tarda) hazánk és Európa legnagyobb termetű röpképes madara, a pusztai táj szimbóluma. Nyugat-Európa legtöbb országából kipusztult.
Akár egy emberöltő alatt kipusztulhatnak a nagymacskák, ha nem teszünk hatékony lépéseket a védelmükben!
Magyarországon készített exkluzív felvételeket a National Geographic Channel, a Dunát egyedülálló módon bemutató sorozatának részeként.
Az idegen autó ingerhatását nem tudja a kutya valamilyen oknál fogva földolgozni. Ezt un. deszenzibilizáló tréninggel lehet megoldani. A részletes leírásra itt terjedelmi okoknál fogva nincs lehetőség. Tapasztalatom szerint hasonló esetekben 3-4 tréninglakalommal tudunk elfogadható eredményt elérni.
Nem valószínű. Napközben másképp viselkedne. Elbújna, vagy csak visszahúzódna egy sarokba, keveset mozogna, kedvetlen, étvágytalan lenne.
ÁLLATORVOShoz kellene vinnni! Üdv
Igen. De nem rendszeresen(nem minden nap) és csak keveset(kb.1/4-1/2 gerezd), mert hízlal. Bár a nimfák jelentős hányada nem szereti a csonthéjasokat, a szelíd madarak sokmindent megkívánnak, amit a gazdijuk eléjük tesz.
Kedves Ricco! Aggodalomra szerintem semmi ok, mert a kis teknősök nagyon félénkek, azonkívül tetőzi, hogy új helyen van! Mindent hagyjon így, biztosan ki fog mászni, ha nem látja senki őt!