4371. A kutyák szociális viselkedésének genetikai háttere
A kutyák emberre irányuló szociális viselkedését befolyásolja, hogy az oxitocinra (kedvelt nevén "szeretethormon") érzékeny receptorfehérje mely genetikai változatait hordozzák.
A kutyák emberre irányuló szociális viselkedését befolyásolja, hogy az oxitocinra (kedvelt nevén "szeretethormon") érzékeny receptorfehérje mely genetikai változatait hordozzák.
Miniszteri kitüntetést kapott kedden a cseh hadsereg Athos nevű németjuhásza, amely 2012 afganisztáni bevetése során súlyos sebesüléseket szenvedett.
A túzok (Otis tarda) hazánk és Európa legnagyobb termetű röpképes madara, a pusztai táj szimbóluma. Nyugat-Európa legtöbb országából kipusztult.
Akár egy emberöltő alatt kipusztulhatnak a nagymacskák, ha nem teszünk hatékony lépéseket a védelmükben!
Magyarországon készített exkluzív felvételeket a National Geographic Channel, a Dunát egyedülálló módon bemutató sorozatának részeként.
Több kérdés felmerül: mióta nyalja a lábát, kapott-e rá kezelést, ha igen milyet, volt-e hatása. A nyalogatás lehet valóban pszichés eredetű (unatkozik, feszült) vagy fájdalom miatt is.
Kedves Kata, Nézzen küröl az apróhirdetéseink között! Kellemes böngészést!
Az elmúlt 2 hónapban elmaradt vagy nem volt megfelelő a fajtársakhoz való szocializáció. Ezt kell bepótolni, - rengeteget vinni játszani, kirándulni, sétálni külömböző nemű, fajtájú, méretű, korú, színű kutyák közé. Természetesen vigyázva, hogy lehetőség szerint csak kellemes, pozitív élmény érje és ne valamilyen trauma.
Az ilyen esetek oka kalciumhiány, vagy kialakult, kialakulóban lévő rossz szokás, viselkedési rendellenesség. Megfelelő ásványianyagot (pl. Kondifix-mineral) tartalmazó tálat elhelyezve a röpdében, megoldható lehet a probléma. A tojásevő madarak leszoktathatók többek közt gipsztojás odúbahelyezésével is. A kialakult rossz szokás megszüntetése sok esetben nem egyszerű feladat, de kellő kitartással eredményes lehet.