4376. A legcukibb macskás videó a világon!
A kiscicának a legfontosabb az új otthonba érkezéskor a nyugalom, ha már megszokta az új környezetét, akkor jöhet az önfeledt játék!
A kiscicának a legfontosabb az új otthonba érkezéskor a nyugalom, ha már megszokta az új környezetét, akkor jöhet az önfeledt játék!
A MISINA Mentőcsoport speciális kutyás mentőegységét nagy értékű felszereléssel támogatja meg a Bende Művek.
A világon elsőként hasonlították össze az ember és egy nem főemlős állatfaj agyműködését az MTA-ELTE Összehasonlító Etológiai Kutatócsoport munkatársai, és azt találták, hogy a kutya agyában csakúgy, mint az emberében, létezik egy fajtársak hangjaira érzékeny terület.
Tényleg létezik kutya és macska között barátság, nem ősellenségek. Ezt egy nemrég megjelent tanulmány is igazolja, melyben a kísérletek során a vizsgált kutyák és macskák nagy részénél (66%) kölcsönös barátságot tapasztaltak, míg agresszivitást csupán kevés esetben (8-9%).
A keleti sün (Erinaceus roumanicus) Magyarországon elterjedt faj, leginkább a fás, cserjés vidékeken megfigyelhető, lakott területen kifejezetten gyakran bukkan fel.
Kedves Gazdi! A levele alapján a kutyusánál több epilepsziás roham zajlott már. A második spontán jelentkező roham után már be kell állítani minden beteget a roham típusának megfelelő antiepileptikumra. Sajnálatosan az étrendváltoztatástól nem szoktak meggyógyulni az epilepsziás betegek.Az elaltatás abszolút nem indokolt,meg kéne indítani az epileptológiai kivizsgálást és az antiepileptikuok kivizsgálását,mert enélkül esélye sincs a gyógyulásra. Ha bármiben tudok segíteni nyugodtan keressen meg az alábbi e-mail címen: kissgabriella@vipmail.hu Üdvözlettel Dr.Kiss Gabriella
Kedves gazdi! Először is, miért nem vitte el eddig állatorvoshoz? A betegség oka valószínűleg atka, ez egy bőr alatt élő élősködő, amit nagyon egyszerű kiirtani, ha időben kezelik. Kezdeti állapotban kis foltban szőrhullás, fehér "korpa" jelentkezik, majd egyre jobban terjed. Azonban annyira elhatalmasodott rajta, hogy sürgősen állatorvoshoz kellene vinni, aki imervectin tartalmú injekcióval tudja kezelni, az injekciót 7 vagy 10 nap múlva meg kell ismételni. Kérdés, hogy kibírja-e a kezelést, minél hamarabb kezelni kellene. Ezek az élősködők okozzák a korpás felszínt, egyszerűen elhal és leválik a bőr felső része, ami nagyon fájdalmas szegénynek. Az injekciós kezelés mellett a sebet is kezelni kell: langyos betadinos vízzel le kellene öblíteni naponta kétszer, megtörölni óvatosan, és valami enyhítő krémmel pl. Bepanthennel vagy körömvirág krémmel vékonyan bekenni.
Érdemes lenne egy röntgenvizsgálatot csináltatni., ha a köhögés hosszabb ideig fennáll. A gyakori köhögés hátterében szívbetegség is állhat, ezt hozzáértő állatorvos szív ultrahangos vizsgálattal tudja diagnosztizálni.
Sejtésem szerint az állatorvos kollégák csak ránézés alapján mondtak véleményt a megnagyobbodott heréről. Ezt én egy megalapozott diagnózis, vagy vélemény felállításához kevésnek érzem, mert kívülről nem lehet belelátni a herébe. Ehhez kellene valami objektív vizsgálat, pl. ultrahangos vizsgálat. Ezzel pl. jól lehetne látni, ha folyadékkal telt üreg lenne benne, vagy pl. a környezeténél sűrűbb szövetrész. Az esetleges ivartalanítás viszont ettől teljesen függetlenül is ajánlható, ha van erre hajlandóságuk, akár teljesen normális herék esetén is javasolnám.
Tisztelt Kérdező! A megadott információ igen kevés. Sajnos látatlanban nehéz segíteni. Mindenképpen javasolt megmutatni állatorvosnak. Arról sem ír, hogy nőstény vagy kandúr, ivartalanított, mennyi idős, oltott-e stb. Irány az állatorvos!