4376. A legcukibb macskás videó a világon!
A kiscicának a legfontosabb az új otthonba érkezéskor a nyugalom, ha már megszokta az új környezetét, akkor jöhet az önfeledt játék!
A kiscicának a legfontosabb az új otthonba érkezéskor a nyugalom, ha már megszokta az új környezetét, akkor jöhet az önfeledt játék!
A MISINA Mentőcsoport speciális kutyás mentőegységét nagy értékű felszereléssel támogatja meg a Bende Művek.
A világon elsőként hasonlították össze az ember és egy nem főemlős állatfaj agyműködését az MTA-ELTE Összehasonlító Etológiai Kutatócsoport munkatársai, és azt találták, hogy a kutya agyában csakúgy, mint az emberében, létezik egy fajtársak hangjaira érzékeny terület.
Tényleg létezik kutya és macska között barátság, nem ősellenségek. Ezt egy nemrég megjelent tanulmány is igazolja, melyben a kísérletek során a vizsgált kutyák és macskák nagy részénél (66%) kölcsönös barátságot tapasztaltak, míg agresszivitást csupán kevés esetben (8-9%).
A keleti sün (Erinaceus roumanicus) Magyarországon elterjedt faj, leginkább a fás, cserjés vidékeken megfigyelhető, lakott területen kifejezetten gyakran bukkan fel.
Kedves Gazdi! nem írta, hogy mikor került Önhöz a cica, összeszoktak-e már teljesen, megszokta-e az új helyet, feloldódott teljesen otthon stb. Ha ezen már túlvannak, akkor könnyebben fogja viselni a cica az új környezetet, ha már ragaszkodik Önhöz. 3-4 órás út nem olyan vászes a cicának egyébként, azt gond nélkül ki szokták bírni. Otthon a szobában legyen, vigyázzanak az ajtónyitáskor, hogy ne tudjon kiszaladni, mert akkor bottal üthetik a nyomát... Igyekezzen kímélno őt a nagy nyüzsitől, ha sok olyan ember lesz ott, akivel még nem találkozott. Ajánlom azért figyelmébe az alábbi cikket:http://www.haziallat.hu/macska/gondozas/nyar-nyaralas-a-macskaval/5297/
Kedves Gazdi! Hogy kaphatott 2-3 hetes kiskutyát??? 8 hetesen szabad csak elválasztani az anyjától! Mesterségesen kell táplálni, kiskutya táoszerre lesz szükség, azonnal vigyék állatorvoshoz, hogy szakszerűen etethessék a picit! http://www.haziallat.hu/kutya/orokbefogadas-vasarlas/mit-egyen-a-kiskutya-/2182/ http://www.haziallat.hu/haziallat-tv/kutya-az-allatorvosnal/kiskutya-oltas-video/1932/ http://www.haziallat.hu/kutya/orokbefogadas-vasarlas/8-hetes-kiskutya-nevelese-etetese-tanitasa/2279/ http://www.haziallat.hu/kutya/gondozas/kiskutya-elso-seta-az-utcan/4895/
A legtöbb macska nem szereti a környezetváltozást, különösen idősebb korban. A szőr színének megváltozása önmagában nem utal betegségre, de ha bármi más tünetet tapasztal,pl. intenzívebb szőrhullást, valamilyen bőrelváltozást, vakaródzást, feltétlen mutassa meg cicáját állatorvosnak. Figyelje, hogy étvágya, vizelet és bélsár ürítése rendben van-e a macskának? A nyugtalanság és nyávogás kellemetlen közérzet, vagy valamilyen fájdalom jele is lehet.
Kedves Kitti! Időnként egyes vakcinák ún. vivőanyaga okozhat a bőr alatt ártalmatlan csomót, amivel tulajdonképpen nem kell semmit kezdeni. Persze nem biztos, hogy erről van szó, tehát érdemes megmutatni állatorvosának. Ugyanúgy vissza kellene vinni a hasa miatt is, hogy nem javul a jelenlegi kezeléstől. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Ha a gyógyszer szedése után romlott a kutya állapota, akkor fontos visszamenni az állatorvoshoz, és ezt vele megbeszélni. Ő ismeri a beteget, ő tudja az állapotát felmérni. Ezzel együtt könnyen lehet, hogy a szívgyógyszert hosszú távon (akár élete végéig) szednie kell majd, de erről a kezelőorvosával kell beszélni.