4376. A legcukibb macskás videó a világon!
A kiscicának a legfontosabb az új otthonba érkezéskor a nyugalom, ha már megszokta az új környezetét, akkor jöhet az önfeledt játék!
A kiscicának a legfontosabb az új otthonba érkezéskor a nyugalom, ha már megszokta az új környezetét, akkor jöhet az önfeledt játék!
A MISINA Mentőcsoport speciális kutyás mentőegységét nagy értékű felszereléssel támogatja meg a Bende Művek.
A világon elsőként hasonlították össze az ember és egy nem főemlős állatfaj agyműködését az MTA-ELTE Összehasonlító Etológiai Kutatócsoport munkatársai, és azt találták, hogy a kutya agyában csakúgy, mint az emberében, létezik egy fajtársak hangjaira érzékeny terület.
Tényleg létezik kutya és macska között barátság, nem ősellenségek. Ezt egy nemrég megjelent tanulmány is igazolja, melyben a kísérletek során a vizsgált kutyák és macskák nagy részénél (66%) kölcsönös barátságot tapasztaltak, míg agresszivitást csupán kevés esetben (8-9%).
A keleti sün (Erinaceus roumanicus) Magyarországon elterjedt faj, leginkább a fás, cserjés vidékeken megfigyelhető, lakott területen kifejezetten gyakran bukkan fel.
Szerintem "megszabadulni" kár lenne tőle, ennél azért jobban hozzá tud nőni a családhoz egy ilyen magas intelligenciájú madár. Ha van rá lehetőség, ne állandóan egy légtérben tartsuk a kisgyermekkel, mert bár kicsi a valószínűsége, hogy bármivel (pl. psitaccosis) megfertőzi őt, de így még jobban csökkenthetjük ennek esélyét. Természetesen azért találkozhatnak, ennek mindketten örülni fognak! A volier kitűnő ötlet a tavaszi jó idők beálltától egészen az őszi fagyokig.
Gyakori, hogy az állatok ösztönösen azt eszik, amiből hiányt szenved a szervezetük. Ez persze nem maga a macskaalom, hanem a benne található kalcium. Valószínű, hogy a hiányos kalciumellátásukat próbálják így kiegészíteni. Azt javaslom, hogy vegyenek nekik macskáknak való kalcium-kiegészítő tablettát (pl. Lavet), ami megfelelő arányban tartalmazza a számukra fontos ásványi anyagokat és valószínűleg hatékonyabb is lesz, mint a macskaalom.
Szerintem ilyen fiatal korban még nem jelölgetésről van szó, egyszerűen csak nem szobatiszták még, szóval idővel meg kell, hogy szűnjön. Az ivartalanításra még korai emiatt gondolni. Csak ivarérettségük után (kb. 8-10 hónapos kor után) lehet egyébként ivartalanítani őket, de csak abban az esetben, ha pl. viselkedési problémák lépnek fel (verekedések, stb.) vagy valamiféle "női" egészségügyi gond jelentkezik, vagy esetleg fiú kerül a családba. Egy ilyen műtétnek azért van kockázata és jelentős beavatkozásnak számít egy görénynek, ezért szoktam csak indokolt esetekben javasolni. A beavatkozás ára változó, szerintem kb. 8-10 ezer forint lehet? Szerintem :) Az oltások optimális időpontjáról megoszlanak a vélemények, ha nem mennek utcára és a gazdi sem megy közéjük utcai cipővel, akkor 10-12 hetes korban is ráér elkezdeni az oltásokat.
Előfordul, hogy sohasem húzódik vissza a szoptatás után a szuka emlője az eredeti állapotra. Természetesen ez függ a felnevelt alom nagyságától és az egyedi hajlamosságtól. Nincs mit tenni, ezért plasztikázni nem érdemes őt.
Sajnos pontos válasszal nem szolgálhatok, mivel sok édesvízi cápafaj él. Szerintem a halaknak semmi bajuk nincs, mindössze az oldalvonalrendszerük színezete alakulhatott egy kicsit át.