4376. A legcukibb macskás videó a világon!
A kiscicának a legfontosabb az új otthonba érkezéskor a nyugalom, ha már megszokta az új környezetét, akkor jöhet az önfeledt játék!
A kiscicának a legfontosabb az új otthonba érkezéskor a nyugalom, ha már megszokta az új környezetét, akkor jöhet az önfeledt játék!
A MISINA Mentőcsoport speciális kutyás mentőegységét nagy értékű felszereléssel támogatja meg a Bende Művek.
A világon elsőként hasonlították össze az ember és egy nem főemlős állatfaj agyműködését az MTA-ELTE Összehasonlító Etológiai Kutatócsoport munkatársai, és azt találták, hogy a kutya agyában csakúgy, mint az emberében, létezik egy fajtársak hangjaira érzékeny terület.
Tényleg létezik kutya és macska között barátság, nem ősellenségek. Ezt egy nemrég megjelent tanulmány is igazolja, melyben a kísérletek során a vizsgált kutyák és macskák nagy részénél (66%) kölcsönös barátságot tapasztaltak, míg agresszivitást csupán kevés esetben (8-9%).
A keleti sün (Erinaceus roumanicus) Magyarországon elterjedt faj, leginkább a fás, cserjés vidékeken megfigyelhető, lakott területen kifejezetten gyakran bukkan fel.
Nem tudom, hogyan lett kizárva a daganat? Nekem gyanús, hogy az. Biopsziás mintát kellene venni belőle és szövettani vizsgálatot kérni.
A leírásból nem derül ki a kölykök kora ezért csak feltételezem hogy az anyamacskának már nincs elég teje a szoptatáshoz és a kölyköknek is kinőhettek a fogaik ezért zavarja el őket az anyjuk.
Kedves Érdeklődő! Látatlanban nehéz nyilatkoznom, hogy milyen eredetű lehet a csomó. Mindenképpen személyes vizsgálatot igényel az eset (mint általában mindegyik). Számos dolog lehet pl. tályog, szövetszaporulat stb. Keressen fel állatorvost.
5-6 hónaposak? Mert ebben a korban váltják a fogaikat a macskák. Azaz, minden bizonnyal arról van szó, hogy kipotyognak a tejfogai, és hamarosan kinőnek a maradó (végleges) fogak. A fogváltás az állatok esetében is okozhat kedvetlenséget, bágyadtságot, rágási problémákat, "nyűgösséget", mint az ember gyerekénél. Esetenként hőemelkedés, láz is jelentkezhet. Ha kétségei vannak, keresse fel a kezelő állatorvost.
KEdves Érdeklődő! Ezen az oldalon mindent elolvashat az elevenszülők szaporodásáról >>