4376. A legcukibb macskás videó a világon!
A kiscicának a legfontosabb az új otthonba érkezéskor a nyugalom, ha már megszokta az új környezetét, akkor jöhet az önfeledt játék!
A kiscicának a legfontosabb az új otthonba érkezéskor a nyugalom, ha már megszokta az új környezetét, akkor jöhet az önfeledt játék!
A MISINA Mentőcsoport speciális kutyás mentőegységét nagy értékű felszereléssel támogatja meg a Bende Művek.
A világon elsőként hasonlították össze az ember és egy nem főemlős állatfaj agyműködését az MTA-ELTE Összehasonlító Etológiai Kutatócsoport munkatársai, és azt találták, hogy a kutya agyában csakúgy, mint az emberében, létezik egy fajtársak hangjaira érzékeny terület.
Tényleg létezik kutya és macska között barátság, nem ősellenségek. Ezt egy nemrég megjelent tanulmány is igazolja, melyben a kísérletek során a vizsgált kutyák és macskák nagy részénél (66%) kölcsönös barátságot tapasztaltak, míg agresszivitást csupán kevés esetben (8-9%).
A keleti sün (Erinaceus roumanicus) Magyarországon elterjedt faj, leginkább a fás, cserjés vidékeken megfigyelhető, lakott területen kifejezetten gyakran bukkan fel.
Kedves Anikó! Elképzelhető, hogy a táp okozza, de lehet belgyógyászati eredetű oka is. Mindenképpen keressen fel egy állatorvos kollégát. Célszerű lenne legalább egy bélsár- és vérlaborvizsgálatot elvégezni.
Kedves Gazdi! Ha a kutya rázza a fülét, esetleg ferdén tartja a fejét, akkor valószínűleg fülgyulladás lehet a háttérben. Ennek gyakori problémának egy másik jellemző tünete a belső részen kipirosodott fül, esetleg bűzös váladék (de ez nem minden esetben jelentkezik). Idegen test is kerülhetett a hallójáratba, az is okozhat hasolnó tüneteket, illetve a bűzmirígy gyulladása esetén is gyakori jelenség. Az állatorvos pontos diagnózsit tud felállítani, kitisztítja a fület és ha szükséges, gyógyszeres kezelést is előír.
A viselkedése magyarázható a kutyatámadással, a növekedésben való visszamaradás viszont nem. Azt javasolom mutassa meg egy állatorvosnak is...
A kérdés az, hogy mióta tart ez a gyógykezelés ezekkel a gyógyszerekkel? Ha már régebben kapja őket, beleértve a Kálium tablettát is, és a kutyája ettől jobban van, akkor nem lehet gond. De azért ezt legjobb lenne az állatorvosával megbeszélnie.
Kedves Gazdi! A leveléből nem derült ki, hogy eddig milyen vizsgálatokat végeztek (végeztek-e egyáltalán?) a kutyusnál annak érdekében, hogy kiderüljön, mi állhat a tünetek hátterében. Így csak valószínűsíthető, hogy valamiféle, az idegrendszert is érintő elváltozásról lehet szó. Javaslom, hogy vigye el egy alapos kivizsgálásra kedvencét, és utána már nagyobb biztonsággal lehet tudni, hogy mivel is állunk szembe, ill. megtalálni a megfelelő gyógymódot is a számára. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos