4376. A legcukibb macskás videó a világon!
A kiscicának a legfontosabb az új otthonba érkezéskor a nyugalom, ha már megszokta az új környezetét, akkor jöhet az önfeledt játék!
A kiscicának a legfontosabb az új otthonba érkezéskor a nyugalom, ha már megszokta az új környezetét, akkor jöhet az önfeledt játék!
A MISINA Mentőcsoport speciális kutyás mentőegységét nagy értékű felszereléssel támogatja meg a Bende Művek.
A világon elsőként hasonlították össze az ember és egy nem főemlős állatfaj agyműködését az MTA-ELTE Összehasonlító Etológiai Kutatócsoport munkatársai, és azt találták, hogy a kutya agyában csakúgy, mint az emberében, létezik egy fajtársak hangjaira érzékeny terület.
Tényleg létezik kutya és macska között barátság, nem ősellenségek. Ezt egy nemrég megjelent tanulmány is igazolja, melyben a kísérletek során a vizsgált kutyák és macskák nagy részénél (66%) kölcsönös barátságot tapasztaltak, míg agresszivitást csupán kevés esetben (8-9%).
A keleti sün (Erinaceus roumanicus) Magyarországon elterjedt faj, leginkább a fás, cserjés vidékeken megfigyelhető, lakott területen kifejezetten gyakran bukkan fel.
Vidd el hüllőgyógyászatban jártas állatorvoshoz, alapos fizikális vizsgálattal dönthető csak el, hogy a tünetek hátterében betegség húzódik-e meg vagy természetes jelenséggel állunk szemben.
Távolról és a körülményeket nem ismerve nagyon nehéz kitalálni, mi történt. De egy félős kutyának sokszor az is elég, ha idegen helyen vagy idegen emberek között kell eltöltenie egy napot, esetleg a gazdája nélkül. A félős és bizalmatlan viselkedést sokan félreértik. Azt tanácsolom, hogy vigye magával, ahova csak lehet. Ismerjen meg a kutya minél több embert, több helyzetet. Ha tapasztalatot gyűjt, fokozatosan ismeri meg a világot, egy idő után múlik a félénksége. Várja meg, míg a kutya kíváncsisága miatt ismerkedni szeretne, és ezeket a próbálkozásait mindig dicsérje, bátorítsa a kutyát. Csak arra kell vigyázni, hogy ne erőltesse.
Hmmm. Két hetet biztos kellene várni és közben folyamatosan figyelni a viselkedésüket. Ha már elfogadónak és barátinak tűnik a viszony, akkor lehetne újra próbálkozni.
Valószínűleg megfázott vagy valami légzőszervi fertőzést sikerült összeszednie a malacnak. Kiegészítő kezelésnek jó szokott lenni a kamillázás, de mindenképpen el kellene vinni állatorvoshoz. Antiobiotikumos szemcseppeket szoktam írni, néha gyógyszeres port is kell keverni a vízbe vagy a gyümölcsre, és injekcióra is szükség lehet. Ez persze mind a vizsgálat során dől el.
A csőr és a karom koptatásra megfelelő berendezési tárgyakat kell elhelyezni (csőrkoptató, rágófák, karomkoptatós ülőfa vagy gyümölcsfa-ülőrúd, ami megfelelő vastagságú) a kalitkában. Nem tudom, milyen atkáról lehetett szó, leggyakoribb a csőr feletti viaszpajzs atkás fertőzöttsége, esetleg a lábaké. A daganatot látnom kellene, hogy nyilatkozni tudjak róla. Lehet, hogy tényleg daganat?