4376. A legcukibb macskás videó a világon!
A kiscicának a legfontosabb az új otthonba érkezéskor a nyugalom, ha már megszokta az új környezetét, akkor jöhet az önfeledt játék!
A kiscicának a legfontosabb az új otthonba érkezéskor a nyugalom, ha már megszokta az új környezetét, akkor jöhet az önfeledt játék!
A MISINA Mentőcsoport speciális kutyás mentőegységét nagy értékű felszereléssel támogatja meg a Bende Művek.
A világon elsőként hasonlították össze az ember és egy nem főemlős állatfaj agyműködését az MTA-ELTE Összehasonlító Etológiai Kutatócsoport munkatársai, és azt találták, hogy a kutya agyában csakúgy, mint az emberében, létezik egy fajtársak hangjaira érzékeny terület.
Tényleg létezik kutya és macska között barátság, nem ősellenségek. Ezt egy nemrég megjelent tanulmány is igazolja, melyben a kísérletek során a vizsgált kutyák és macskák nagy részénél (66%) kölcsönös barátságot tapasztaltak, míg agresszivitást csupán kevés esetben (8-9%).
A keleti sün (Erinaceus roumanicus) Magyarországon elterjedt faj, leginkább a fás, cserjés vidékeken megfigyelhető, lakott területen kifejezetten gyakran bukkan fel.
Kedves Gazdi! Kutyáinak rossz szokása nagy valószínűséggel táplálkozási okokra vezethető vissza. Azoknál a németjuhász kutyáknál, melyeket magas szénhidrát tartalmú táppal etetnek (tészta, kenyér,stb tartalmú eleség), nagyobb valószínűséggel fejlődik ki koprofágia (az ürülék elfogyasztása). Hasonló problémát okozhat a B-vitamin szegény táplálás. Meg kell jegyezzük, hogy a gond háttere lehet rossz szokás is, ezért fontos, hogy kutyáit fegyelmezze, ha ürüléket esznek. Javasoljuk, hogy etesse kutyáit minőségi állateledellel, állatorvosa bizonyára tud önnek ilyet ajánlani. Ezzel egyszerre orvosolhatja a szénhidrátban gazdag táplálást és a B-vitamin hiányt is. Kutyáihoz sok örömet kívánunk: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
Javasolnék RTG vizsgálatot, ami véleményem szerint nélkülözhetetlen a biztos diagnózishoz. Keresse fel a kezelő kollégát. Üdv
Tisztelt Bíborka! Igen, megvan rá az esély, hogy egyszer lebénul, és csak akkor javasolt a műtéti beavatkozás. Addig fájdalom, panasz esetén szükséges lehet konzervatív kezelés (fájdalomcsillapítók). A vemhesség azért kockázatos, mert abban az időszakban nagyobb súlyt kell hordania, de ha szeretnének tőle almot, akkor minél hamarabb fedeztessék be.
Legelőször a bélsárvizsgálatot meg kellene ismételni (mikrobiológia, emésztés, parazitológia). Vérvétellel a Lyme-statust is ellenőrizni kellene, továbbá egyéb belgyógyászati paramétereket, amelyek kihatással lehetnek az emésztőkészülék működésére. Üdvözlettel: Zsömböly Miklós
Legtöbbször akkor viselkednek így a kutyák, ha tele van a bűzmirigyük. Ebből akár komolyabb probléma is származhat, ezért minél hamarabb ellenőriztetni kell az állatorvosukkal. Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kutyakozmetika www.kisallatdoki.hu