4376. A legcukibb macskás videó a világon!
A kiscicának a legfontosabb az új otthonba érkezéskor a nyugalom, ha már megszokta az új környezetét, akkor jöhet az önfeledt játék!
A kiscicának a legfontosabb az új otthonba érkezéskor a nyugalom, ha már megszokta az új környezetét, akkor jöhet az önfeledt játék!
A MISINA Mentőcsoport speciális kutyás mentőegységét nagy értékű felszereléssel támogatja meg a Bende Művek.
A világon elsőként hasonlították össze az ember és egy nem főemlős állatfaj agyműködését az MTA-ELTE Összehasonlító Etológiai Kutatócsoport munkatársai, és azt találták, hogy a kutya agyában csakúgy, mint az emberében, létezik egy fajtársak hangjaira érzékeny terület.
Tényleg létezik kutya és macska között barátság, nem ősellenségek. Ezt egy nemrég megjelent tanulmány is igazolja, melyben a kísérletek során a vizsgált kutyák és macskák nagy részénél (66%) kölcsönös barátságot tapasztaltak, míg agresszivitást csupán kevés esetben (8-9%).
A keleti sün (Erinaceus roumanicus) Magyarországon elterjedt faj, leginkább a fás, cserjés vidékeken megfigyelhető, lakott területen kifejezetten gyakran bukkan fel.
Nem ajánlom! Dr.Puskás Gábor
Üdvözlöm! A tojásrakó teknős ezek szerint nőstény. A tojások terméketlenek, ha nem volt hímmel, ez biztos, de elképzelhető, hogy a másik hím és egy óvatlan pillanatban meg is történt a nász. A szárazföldön egyébként megtermékenyülhetnek. A tojások nem fognak kikelni ezzel e módszerrel. A tojásokat keltetőbe kell tenni, 32-34 C-ra és két hónap alatt kelnek ki kb. Ha esetleg sikerül kikeltetni, akkor ne engedje el kérem, mert ki vannak tiltva az országból, egy rendelet értelmében, mivel inváziós fajról van szó. Ez azt jelenti, hogy az őshonos mocsári teknősünket kiszorítja az élő helyekről, sok kárt okozott így is az ékszerteknős. Azt javaslom, hogy egyszerűen dobja ki a tojásokat, illetve a jövőben is ez lenne a legcélravezetőbb.
Kedves Kérdező! Külső élősködők vagy bőrbetegség àllhat a hàttérben,keressen fel egy állatorvost. Dr. Puskás Gábor
A seb tisztítását és betadinos fertőtlgyenítését a sebgyógyulásig folytatni kell.Szükség lehet antibiotikum kezelésre is, de én erre csak állatorvosi felhasználásra törzskönyvezett és speciálisan a macskák gyógykezelésére is engedélyezett készítmény használatát javaslom.
A leírtak alapján elképzelhető, hogy még mindig van a kutya fülében (hallójáratában) toklászmaradvány. Mindenképpen jó lenne újra megnézetni. És nem ártana azt is megbeszélni az orvossal, hogy nem tartaná-e jónak valami antibiotikumos fülcsepp alkalmazását.