4386. Bölényszerelem a Budakeszi Vadasparkban
A napsugaras tavasz Ámor lövöldöző kedvét is meghozta, mostanában bölényre vadászik! Úgy néz ki, Rambó szívét el is találta, mert a nehézfiú menthetetlenül belezúgott Kadába, a bölénylányba.
A napsugaras tavasz Ámor lövöldöző kedvét is meghozta, mostanában bölényre vadászik! Úgy néz ki, Rambó szívét el is találta, mert a nehézfiú menthetetlenül belezúgott Kadába, a bölénylányba.
Tizenkét millió jüanért (431,6 millió forint) kelt el a világ egyik legdrágább kutyája Kínban. A tibeti masztiff boldog gazdája egy ingatlanfejlesztő üzletember.
Az állatorvosi rendelő kamerája felvette, ahogy Chamaloww cicó kiszabadítja magát a ketrecéből. Nézd meg a kis szabadulóművészt!
Az elmúlt másfél évtizedben nem megtizedelődött, hanem sajnos megfeleződött a hazai fecskeállomány, azaz mára minden második madár eltűnt az ereszek alól, az ablak- és erkélybeugrókból, nem csak a városokban, de a falvakban is!
A kutyák aktuális helyzetéről cseréltek véleményt az állatvédők és az állatvédelmi szakemberek a MÁÁT első fórumán
Üdvözlöm! Az én véleményem az, hogy egy ilyen betegségekkel küszködő 17 éves kutyának én nem javasolnék semmilyen oltást! A veszettség ellenit is addig húznám, és halogatnám, amíg csak lehet. (Meg még utána is egy kicsit.) Ennek oka az, hogy egy oltás minden szervezetet megvisel az oltás utáni 1-2 hétben (a legtöbb állatot csak tényleg kicsit, de vannak, amelyeket nagyon), és ez azzal járhat, hogy a jelenleg kialakult viszonylagos egyensúly hirtelen felborulhat. Szerintem most nem az a fontos, hogy oltva legyen, hanem az, hogy jelentősen javuljon az állapota.
Az a valami a süni hasán a "fütyije", a hímeknek a hasa közepén helyezkedik el. Amennyire a fotókon látom, nagyon csúnyán be van gyulladva (lehet, hogy alom vagy fogács darabka szorult bele), és már elég csúnya állapotban van. Mielőbb vidd el sünihez értő állatorvoshoz! Gondoskodás a törpesünökről hideg időben Az afrikai törpesün (atelerix albiventris)
A nimfa papagájok sok más fajjal képesek békében élni. Ez esetben a tesztelés döntheti el a kérdést. A rozellát kellene a nimfa ketrecébe engedni, így kevésbé erős a territoriális hajlama. Az is jó megoldás lehet, hogy a két ketrecet összenyitva a madarak választhatnak, melyikbe akarnak menni. Ha a tesztidőszak alatt agresszió tapasztalható, akkor nem érdemes együtt hagyni őket olyankor, mikor nincsenek szem előtt. Amúgy a madaraknak általában a legjobb lakótárs, az ellenkező nemű fajtárs, így érdemes lehet átgondolni párok beszerzése. Mindkét madárfaj elélhet 20 évig, vagy annál jóval tovább is. Rozellapapagáj: fürdik, rágcsál és fémesen csipog A nimfapapagáj kedvelt díszmadár
Szia! Nem szükséges az orvos egy kis bethadinnal fertőtlenítsétek a sebet. Ilyen előfordul. csak akkor kell orvos, ha egyre pirosabb esetleg gyulladtabbá válna a seb- de ez nagyon ritka. Házinyúl: tartás, gondozás, etetés Gyors elsősegélynyújtás nyulaknak
A csőr feletti un. viaszbőr sérülékeny, kisebb horzsolástól is kivérzik. Valószínűleg megijedt a madár a szilveszteri durrogástól és nekirepült a rácsnak. Ha nem kezd begyulladni a sérülés környéke(amire kicsi az esély), akkor nincs teendő. Duzzanat megjelenése esetén, humán Bepanten kenőccsel lehet bekenni.