4401. Kedvelt és gyakori akváriumi vízinövények
A növények fontos alkotórészei az akvárium dekorációjának, különösen édesvizekben.
A növények fontos alkotórészei az akvárium dekorációjának, különösen édesvizekben.
Tőlünk pár száz kilométerre nyugatra, az Alpok legelőin évszázadok óta legel egy juhfajta mely szépségével és számos jó tulajdonságával mostanában kezdi meghódítani a hobbi juhtartók szívét.
Rendhagyó örökbefogadó napot rendez az Illatos úton a Vigyél Haza Alapítvány és az Állategészségügyi Szolgálat: idén először házhoz viszik a gyepmesterek az örökbe fogadott kutyákat új gazdáiknak szombaton.
A világon elsőként sikerült jeladót ültetni egy felnőtt, több mint öt méter hosszú nagy fehércápába (Carcharodon carcharias) Ausztráliában a cápamegfigyelési program keretében. Szakemberek szerint ez nagy áttörést hozhat a cápakutatás terén.
Történelmi pillanat Vietnamban: a WWF szakembereinek 15 év után először sikerült lencsevégre kapni az ázsiai unikornisnak nevezett szaolát.
Kedves Szuzy! A cicája valószínűleg macskanáthás, előrehaladott, ne nézze a szenvedését, antibiotikumos kezelést igényel. Vigye állatorvoshoz!
Tisztelt Kérdező! Ez kifejezetten olyan probléma, amivel az első tünet alkalmával állatorvoshoz kell fordulni. A szemkörnyéki gyulladások könnyen ráterjedhetnek a szemgolyóra, ami a látás elvesztését eredményezi. A pontos teendőt az állatorvosi vizsgálat eredménye alapján lehet megmondani.
Kedves Gazdi! A könyöktáji bőrkeményedés, bőr megvastagodás az esetek 90%-ában a túl kemény fekhely miatt van, érdemes ezen változtatni. Viszont ha már elég súlyos fokú az elváltozás, akkor önmagában a fekvőhely változtatása már nem biztos, hogy elég ahhoz, hogy a már kialakult állapot visszaalakuljon a normális állapotba, legfeljebb nem fog tovább rosszabbodni.
Kedves Moncsy! Agyvérzés esetén attól függ a gyógyulás esélye, mértéke, hogy mekkora agyi területet ért a károsodás, és hogy az milyen mértékű. Ezek figyelembevételével van lehetőség természetes gyógymódokkal a tünetek csökkentésére, ill. az életminőség javítására. Az elérhető eredmény azonban attól függ, hogy mennyi tartaléka van a szervezetének az öngyógyító folyamatok beindításához. Igen sok tényezőt is figyelembe kell venni, hogy ténylegesen hatásos gyógymódban részesülhessen kis kedvence. Ehhez mindenképpen egy személyes találkozásra van szükség. Ha szeretne homeopátiás segítséget kedvencének, kérem, hogy hívjon fel időpont-egyeztetés végett: 06 (20) 928-4425. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
Kedves Gazdi, igen, valószínűleg macskanáthásak, gyorsan kezelni kellene őket, mivel még picik, az anyjukkal együtt be kell tenni őket a cicakosárba és elvinni az állatorvoshoz, antibiotikumos kezelésre lesz szükség. Minden, amit a macskanátháról tudni kell Mi az a macskanátha?