4401. Kedvelt és gyakori akváriumi vízinövények
A növények fontos alkotórészei az akvárium dekorációjának, különösen édesvizekben.
A növények fontos alkotórészei az akvárium dekorációjának, különösen édesvizekben.
Tőlünk pár száz kilométerre nyugatra, az Alpok legelőin évszázadok óta legel egy juhfajta mely szépségével és számos jó tulajdonságával mostanában kezdi meghódítani a hobbi juhtartók szívét.
Rendhagyó örökbefogadó napot rendez az Illatos úton a Vigyél Haza Alapítvány és az Állategészségügyi Szolgálat: idén először házhoz viszik a gyepmesterek az örökbe fogadott kutyákat új gazdáiknak szombaton.
A világon elsőként sikerült jeladót ültetni egy felnőtt, több mint öt méter hosszú nagy fehércápába (Carcharodon carcharias) Ausztráliában a cápamegfigyelési program keretében. Szakemberek szerint ez nagy áttörést hozhat a cápakutatás terén.
Történelmi pillanat Vietnamban: a WWF szakembereinek 15 év után először sikerült lencsevégre kapni az ázsiai unikornisnak nevezett szaolát.
Tüzelés közben nem javasolt, úgyhogy ha lehet, várják meg a végét.
Az ár rendelőnként és kutyaméretenként változó, illetve attól is függ, hogy kan vagy szuka a kutya. Megközelítőleg ilyen árakkal lehet számolni (2009-es adat) Kan kutya ivartalanítás: * Kis termetű: 12.000 Ft * Közepes termetű: 14.000 Ft * Nagy termetű: 16.000 Ft Szuka kutya ivartalanítás: * Kis termetű: 16.000 Ft * Közepes termetű: 18.000 Ft * Nagy termetű: 20.000 Ft 2018-as akciós ár: Nőstény macska: 11.900.- Nőstény (vemhes) macska: 13.600.-Kandúr macska: 8000.-Szuka kutya <15kg: 21.500.-Szuka kutya 15-30kg: 23.500.-Szuka kutya 30-45kg: 26.500.-Kan kutya <15kg: 17.500.-Kan kutya 15-30kg: 19.500.-Kan kutya 30-45kg: 22.500. Ezt olvasd el: Gyakori kérdések az ivartalanítással kapcsolatban A kutya ivartalanítása: mikor, és miért kell túlesni rajta? 10+1 tévhit a kutyák ivartalanításáról Ivartalaníttassuk-e a szuka kutyát? Ez várható a jövőben: Hasfelmetszős ivartalanítás helyett laparoszkópia
A kérdésére így sajnos nem lehet érdemben válaszolni. A fülfájásnak sokféle oka lehet. Meg kell vizsgáltatni állatorvossal! Jó lenne ezt minél előbb megtenni, mielőtt olyan szövődmények alakulnak ki, amin esetleg már nem lehet segíteni.
Általában 7-8 hetes korban tanácsos az oltásokat elkezdeni, de bizonyos esetekben korábban is sor kerülhet rájuk. Ajánlott oltási program minden macskára saját, elsősorban a tartási körülményektől és a környezetben előforduló megbetegedésektől függő oltási programot kell összeállítani. Az alábbiakban ezért a leggyakrabban ajánlott protokollt ismertetjük. 6-7 hetes korban (szükség esetén): * Kombinált vakcina pánleukopénia, rhinotracheitisz és kalicivírusos nátha ellen. Tartalmazhat chlamidiózis elleni komponenst is, ha szükséges. 9-10 hetes korban: * Kombinált vakcina * Macskaleukémia 12-13 hetes korban: * Kombinált vakcina * Macskaleukémia * Veszettség 16 hetes kortól (szükség esetén, a részleteket lásd alul): * FIP * Bőrgombásság Ismétlő oltások: * Kombinált * Macskaleukémia * Veszettség Fertőző hashártyagyulladás: 2 oltás, 16 hetes kortól, 3-4 hetes időközzel, orrba. Más oltásokkal együtt is alkalmazható. Évenkénti újraoltással a védelem meghosszabbítható. Bőrgombásság: 2-3 oltás, a 2. két héttel az első után, a 3. szükség esetén három héttel a második után. Elvileg bármely életkorban adható, de nem javasolt más vakcinákkal keverni és a vemhesség utolsó harmadában alkalmazni. Évenkénti újraoltással a védelem meghosszabbítható. Második kérdésére a válasz igen egyszerű, szeretetből kedveskedik a kiscica.
Az Ön által leírt kórlefolyásból ítélve úgy gondolom, hogy a kutyusa valamilyen idült, több hete tartó belgyógyászati betegségben szenved. Sajnos léteznek látensen meghúzódó, és csak időnként tüneteket mutató idült betegségek. A levertség, a szomorúság és az étvágytalanság egyértelműen fájdalomtünetekre utal. A leírása alapján 1 hétig tünetmentes volt a kutyusa, de ezt követően már kézzelfogható tünet is jelentkezett (vagyis a hasmenés és az étvágytalanság). A sok vízivás az állatoknál nem minden esetben cukorbetegséget jelez, nagyon sokszor idült máj-, vese- vagy hasnyálmirigy-betegségeknél elsősorban gyulladásos tünetként tartjuk számon. Mivel a fizikális belgyógyászati vizsgálat negatív eredménnyel zárult az első alkalommal, de a betegség kiújult, haladéktalanul javasolnám a teljes belgyógyászati rutin lekéretését az állatorvosuktól, a laboratóriumtól, és a klinikai tünetek, valamint a laboratóriumi eredmények alapján szoktunk javasolni műszeres vizsgálatokat; ultrahang, röntgen vagy mindkettőt. Biztos vagyok benne, hogy az újabb belgyógyászati vizsgálat, valamint a vérvizsgálati eredmények alapján meg fog születni a diagnózis, melynek alapján oki terápiában részesülhet a kutya. Ha nincs Lyme-kór ellen oltva, javasolnám a Lyme-teszt lekérését is a laboratóriumtól, mivel az idült Lyme-baktérium hordozás nagyon legyengíti az immunrendszert, és sok esetben májbetegségeket is indukálhat. Mivel hyperaktív, jóétvágyú kutyusról van szó, nem tudom kizárni azt sem, hogy esetleg valamilyen idegen anyagot lenyelt, de ezt a röntgen vizsgálat egyértelműen ki fogja mutatni.