4401. Kedvelt és gyakori akváriumi vízinövények
A növények fontos alkotórészei az akvárium dekorációjának, különösen édesvizekben.
A növények fontos alkotórészei az akvárium dekorációjának, különösen édesvizekben.
Tőlünk pár száz kilométerre nyugatra, az Alpok legelőin évszázadok óta legel egy juhfajta mely szépségével és számos jó tulajdonságával mostanában kezdi meghódítani a hobbi juhtartók szívét.
Rendhagyó örökbefogadó napot rendez az Illatos úton a Vigyél Haza Alapítvány és az Állategészségügyi Szolgálat: idén először házhoz viszik a gyepmesterek az örökbe fogadott kutyákat új gazdáiknak szombaton.
A világon elsőként sikerült jeladót ültetni egy felnőtt, több mint öt méter hosszú nagy fehércápába (Carcharodon carcharias) Ausztráliában a cápamegfigyelési program keretében. Szakemberek szerint ez nagy áttörést hozhat a cápakutatás terén.
Történelmi pillanat Vietnamban: a WWF szakembereinek 15 év után először sikerült lencsevégre kapni az ázsiai unikornisnak nevezett szaolát.
A neonhal alkalmazkodó teremtés Békés, csoportban élő hal. Maximum 3-3,5 centisre növő halacska. Nem igényel túl meleg vizet (20 ºC-on is elvan, de a 20-24 ºC az optimális hőmérséklet), nem különösebben kényes.
Sajnos az alapvető paraméterekről és tartási körülményekről nagyon keveset írt le. Nem tudjuk hány literes az akvárium, mennyi és milyen fajú hal van benne, jelentkeztek-e külső tünetek a halakon, mikor kezdődött nagyjából a megbetegedések sora stb. Amit biztosan helytelenül csinált: teljes vízcsere és gyógyszeres (ráadásul egyszerre 2) kezelés a probléma felismerése nélkül. A malachitzöld túladagolása (de akár normál adagolása is) akár önmagában okozhatta a páncélosharcsák elhullását. Amit jelenleg tehet: - állott csapvízzel részleges (!!) vízcsere a közeljövőben gyakran, ameddig valamennyire a gyógyszerek maradványai elhagyják a vizet - tartási körülmények (etetés, szűrés, stb) megvizsgálása a tartott fajok igényeinek szempontjából, és ahhoz igazítása - a további véletlenszerű gyógyszeres kezelések és teljes takarítások feltétlen elkerülése - a betegségek körülményeinek alaposabb megfigyelése Fontos, hogy a hangsúly a megelőzésen legyen, próbáljon minél jobb körülményeket biztosítani a halaknak, ezáltal elkerülve a megbetegedéseket és gyógyszeres kezelés szükségességét.
Három lehetősége is van: 1./ megváltoztatja a kutyaház helyét, ezzel egy időben az Ön és a kutya illatanyagával preparált új bélést rak bele 2./ hosszadalmas és kitartó tréninggel visszaszoktatja a kutyát a kutyaházba 3./ bent az EMBERházban kialakít a kutyának egy új helyet és a kutyaházat elajándékozza egy rászoruló állatmenhelynek
Lehet, hogy ugyanaz a baja, mint fél éve volt. Sürgősen menjenek vele állatorvoshoz!
Mindenképpen vigye el állatorvoshoz, mert a leszakadt, de még ott lógó részt le kell onnan vágni, mert amíg ott van, állandóan irritálja a körömágyat, és addig nem is fog gyógyulni.