4416. A holló okos állat
A hollók intelligenciája ma már közismert. A hollók családjába tartozó fajok nemcsak a legokosabb madarak, hanem jóval talpraesettebbek számos emlősnél is. Videón a bizonyíték.
A hollók intelligenciája ma már közismert. A hollók családjába tartozó fajok nemcsak a legokosabb madarak, hanem jóval talpraesettebbek számos emlősnél is. Videón a bizonyíték.
Drótszőrű magyar vizsla is részt vehet jövő februárban a világ legrégebbi, évente megrendezett kutyakiállításán, a New York-i Westminster Kennel Club Dog Show-n.
Az állatok kommunikációja testhelyzetekkel (fejtartás, fülmozgatás, test- és farok tartás), hangokkal, illatanyagokkal, és ezek összességével történik.
Hogyan különböztetjük meg a hím kanárit a tojótól? Mi a különbség a sárga és a piros kanári között? Hol legyen a kanári kalitkája? Válaszok a cikkben...
A világhírű kutyadoki állítja: speciális terápiával megelőzhető az ebek agresszívvá válása, sokszor azonban tartási problémákra vezethető vissza az állatok szokatlan viselkedése.Az utóbbi években számos kutyatámadásról hallhattunk, melyek több esetben tragédiával végződtek.
Ezt sajnos rájuk kell bízni! Az ilyen dolgot nem szabad erőltetni, mert az nem szül semmi jót! :)
Nem szabad csokit adni hörcsögnek! Egyrész a magas cukortartalom miatt, másrészt a csokiban lévő egyéb anyagok (pl. teofillin, teobromin) mérgező hatása miatt, amik már kis mennyiségben is elhullást okozhatnak.
Sajnos előfordulhat, hogy erről van szó.
Sajnos a levelében említett jelenségek semmi esetre sem "normálisak". Kérdései csak alapos szemészeti szakvizsgálat után válaszolhatók meg.
Mindenképpen alaposan meg kellene vizsgáltatni állatorvossal, csak így lehetne eldönteni, hogy tényleg tojást akar-e rakni. A "víz jön belőle" tünetből, főleg, ha az a kloakájából jön, még bélgyulladásra is gondolok, ilyenkor hamar bűzös és zavaros lesz a vize.