4416. A holló okos állat
A hollók intelligenciája ma már közismert. A hollók családjába tartozó fajok nemcsak a legokosabb madarak, hanem jóval talpraesettebbek számos emlősnél is. Videón a bizonyíték.
A hollók intelligenciája ma már közismert. A hollók családjába tartozó fajok nemcsak a legokosabb madarak, hanem jóval talpraesettebbek számos emlősnél is. Videón a bizonyíték.
Drótszőrű magyar vizsla is részt vehet jövő februárban a világ legrégebbi, évente megrendezett kutyakiállításán, a New York-i Westminster Kennel Club Dog Show-n.
Az állatok kommunikációja testhelyzetekkel (fejtartás, fülmozgatás, test- és farok tartás), hangokkal, illatanyagokkal, és ezek összességével történik.
Hogyan különböztetjük meg a hím kanárit a tojótól? Mi a különbség a sárga és a piros kanári között? Hol legyen a kanári kalitkája? Válaszok a cikkben...
A világhírű kutyadoki állítja: speciális terápiával megelőzhető az ebek agresszívvá válása, sokszor azonban tartási problémákra vezethető vissza az állatok szokatlan viselkedése.Az utóbbi években számos kutyatámadásról hallhattunk, melyek több esetben tragédiával végződtek.
A lógófülű nyulak fülei sokkal nagyobbak, mint a nem lógófülű fajtársainak és mind a két fülük egyformán lelóg a fejük két oldalán. Amellett, hogy "esztétikai" élményt nyújt a látványuk, a fajta jellegét is ez határozza meg. Így, ha tényleg fajtatiszta egyedről van szó, hamarosan lógni fog a mind két füle. Viszont sokkal fontosabb dolog az, hogy oltás után érdeklődött. Ugyanis egyedül, kedvencként tartott nyulakat is be kell oltatni Myxomatosis ellen. Ez egy vírusos fertőző betegség, melyet a szúnyogok terjesztenek. Így a tavaszi szúnyoginvázió előtt át kell esnie a védőoltáson, amiből az első évben kettő jár neki. Sok sikert az együttélésükhöz!
Lehetséges a leírás alapján, hogy köldöksérve van a kutyának, de ezt látatlanban nehéz biztosra mondani. Ez mindenfajta kutyánál előfordulhat.
A rágcsálóknál tapasztalt, idegrendszeri tünetekkel járó, fertőző betegségeknek is lehetnek hasonló tünetei. De leírása alapján én inkább mérgezésre gondolok. Ugyanis az általunk beszerzett zöldségfélék felületén különféle növényvédőszerek vagy azok maradványai lehetnek és a kis rágcsálóknál súlyos mérgezést okozhatnak. Manapság a tenyészetekben szaporított és szeparáltan tartott állatoknál egyre ritkábban tapasztalni a különböző fertőző betegségek terjedését.
Tanácsom: meg kell röntgenezni a kutya gerincét és a csípőjét.
A teknősnek semmi baja nincs, ez természetes! A táplálékot mindig a vízben eszik meg! Napozni általában akkor szoktak a hüllők, ha emésztenek vagy élénkebbek szeretnének lenni! Tehát csak türelem!