4426. Két vörös macskamedve érkezett a debreceni állatkertbe
A nemzetközi fajmegmentési program keretében két vörös macskamedve (Ailurus fulgens), más néven kis panda érkezett a Debreceni Állat- és Növénykertbe.
A nemzetközi fajmegmentési program keretében két vörös macskamedve (Ailurus fulgens), más néven kis panda érkezett a Debreceni Állat- és Növénykertbe.
2014. május 14-én az Magyar Madártani Egyesület (MME) munkatársához érkezett Nagyhalászból a telefonos bejelentés, hogy a Hunyadi utcában egy elpusztult gólyát találtak. Mivel feltételezték, hogy a híres webkamerával megfigyelt fészekből a tojó (Hajnal) lehet az áldozat, ezért arra kérték az élő közvetítés nézőit, hogy kísérjék figyelemmel, érkezik-e váltás a bekamerázott fészekhez.
A Vetera-DDW-25 állatgyógyászati készítmény minden eddiginél hatékonyabb és egyben kíméletesebb eszközt kínál a kisállatok daganatos betegségeinek a kezelésére.
A sokat látott méhészek is meghökkentek az Algyő egyik külterületén fára telepedett gigantikus méretű méhcsalád láttán.
A kutyák és macskák esetében a betegségek nagyon sokszor okoznak szemmel is jól látható tüneteket a bőrön és a szőrzeten. Ismerje meg a kiváltó okokat, a tüneteket, a kezeléseket!
Nagyon sajnálom és részvétem szegény elvesztése miatt! Ezekből egyértelműen megállapítani nem lehet, hogy miért halt meg a kiskutya, sajnálom! Diagnosztikai boncolás esetleg ami erre fényt deríthet maximum. Tisztelettel, Dr. Fux Attila
Egyik felsorolt készítmény használati utasításában sincs az ellenjavallatok között a másikkal egyidejűleg végzett kezelés. A tapasztalat szerint is használhatóak együtt. Valóban csak egy szúnyogcsípés? Halálos kutyaveszély: a szúnyogok terjesztette szívféreg
A szobamadarat olyan helyre tehetjük ki, ahol nincs jelentősebb hőmérsékleti eltérés (5-10C fok) a szobában megszokott hőmérséklethez képest, mivel ehhez alakult ki a tollazat, ezt szokta meg a szervezete. Vagyis a nyári időszakokban kihelyezhetők olyan helyre, ahol nincs tűző napfény, huzat, nincs kitéve ragadozóknak (nyest, macska, stb.). Szeretik a szűrt napfényt, a nem túl erős esőzéseket Ha nincs, ami veszélyeztetheti a nyári időszakban kint maradhat, akár állandóan is. Sőt még ősz elején is mivel az évszakváltással a tollazat is változni fog. Nem azért nem szabad megvárni az enyhén fagyos reggeleket, mert fázna, hanem, mert a tollazata ekkor már olyan aljtollazattal egészülne ki, ami meglehetősen drasztikus vedléshez vezetne visszakerülve a lakásba. Ha csak alkalmanként kerül ki a papagáj, akkor az említett hőmérséklet különbségre kell figyelni. Meleg időben mindig legyen előtte friss víz, nagyon nagy hőségnek (kb. szobahő + 10C fok)ne tegye ki. Papagájok: gondozási 1x1 Hogyan építsünk külső röpdét a hullámos papagájnak? Rács mögött, avagy hogyan ne tartsunk otthon hullámos papagájt!
A kép alapján nem lehet meghatározni hogy pontosan mi ez az elváltozás. Legvalószínűbben egy szúrt seb és körülötte egy gyulladásos udvar. Azt javaslom hogy nézessék meg az állatorvosukkal aki a pontos diagnózis felállítása után hatékonyan tudja majd gyógyítani. Hogyan gyógyítsuk kedvencünk gennyes gyulladásait?
Kedves Gazdi! Nem érdemes találgatni, azzal csak az idő megy és az állat szenved. A képek alapján nem is kicsit. Mivel legalább 5-6 féle oka lehet egy ilyen heveny bőrgyulladásnak ( atópia, külső élősködő, bakteriális bőrgyulladás, gombás bőrgyulladás, allergia stb). Kérem vizsgáltassa ki az állatorvosával, mert egy jól diagnosztizált eset a megfelelő gyógykezelés hatására gyorsan javul, megszűntetve az állat szenvedését. Köszönettel Kutya allergia, allergiás bőrbetegség Nyalogatás okozta bőrgyulladás (acral lick dermatitis) Borisz bulldog ekcémája - Hogyan kezeljük? Kutyák: gyakori bőrbetegségek és azok természetes gyógymódjai Kutya: rühtől kialakuló másodlagos fertőzések