4426. Két vörös macskamedve érkezett a debreceni állatkertbe
A nemzetközi fajmegmentési program keretében két vörös macskamedve (Ailurus fulgens), más néven kis panda érkezett a Debreceni Állat- és Növénykertbe.
A nemzetközi fajmegmentési program keretében két vörös macskamedve (Ailurus fulgens), más néven kis panda érkezett a Debreceni Állat- és Növénykertbe.
2014. május 14-én az Magyar Madártani Egyesület (MME) munkatársához érkezett Nagyhalászból a telefonos bejelentés, hogy a Hunyadi utcában egy elpusztult gólyát találtak. Mivel feltételezték, hogy a híres webkamerával megfigyelt fészekből a tojó (Hajnal) lehet az áldozat, ezért arra kérték az élő közvetítés nézőit, hogy kísérjék figyelemmel, érkezik-e váltás a bekamerázott fészekhez.
A Vetera-DDW-25 állatgyógyászati készítmény minden eddiginél hatékonyabb és egyben kíméletesebb eszközt kínál a kisállatok daganatos betegségeinek a kezelésére.
A sokat látott méhészek is meghökkentek az Algyő egyik külterületén fára telepedett gigantikus méretű méhcsalád láttán.
A kutyák és macskák esetében a betegségek nagyon sokszor okoznak szemmel is jól látható tüneteket a bőrön és a szőrzeten. Ismerje meg a kiváltó okokat, a tüneteket, a kezeléseket!
Ahogy Ön is említette, a madarat igen nagy trauma érte. Elveszítette korábbi otthonát, és a nagy vihar is a szabadban érte. Azt javasolnám, hogy várja meg, míg a kismadár megszokja az új otthonát, kalitkáját, környezetét, gazdáit. Ha már beilleszkedett, akkor a számára legkedvesebb csemegéjével lehet kezdeni a "szelídítést". Az első időben ne nyúljon a kalitkába, ritkábban takarítsa, és ne engedje ki a madarat! Néhány hét elteltével kezdjen közeledni hozzá. Legyen türelmes és kitartó, idővel szelíd társsá válhat a madár.
Nem tudom. Ha jól van, eszik, élénk stb., akkor nem aggódnék. Valószínűleg ilyen a hangja.
Azt honnan tudják, hogy párosodtak?
Lakásban légkondi, hideg padlókő, vizes rongyos lemosás. Hosszabb séta csak reggel, este, és árnyékban, parkokban. Kertben árnyék, műanyag kismedence, amibe belefekhet, gyakori fürösztgetés. Ha lehet, szőrnyírás.
Véleményem szerint, az Ön távolléte nem fogja megviselni a madarat. A hullámos papagájok nem tartoznak az "érzékeny" fajták közé. Ha a madarat mégis levertnek, szomorúnak találja, akkor szerezzen be mellé egy ellenkező nemű párt.