4431. Miért kapar a macska?
A macskák, jellemzően, a szabadban igyekeznek megfelelő helyet találni. Leggyakrabban egy fát vagy valamilyen oszlopot választanak ki, mivel a fa mint anyag a legalkalmasabb a karmok élezéséhez.
A macskák, jellemzően, a szabadban igyekeznek megfelelő helyet találni. Leggyakrabban egy fát vagy valamilyen oszlopot választanak ki, mivel a fa mint anyag a legalkalmasabb a karmok élezéséhez.
Lacey, az alpaka igaz barátokra lelt a cicák személyében, együtt alszanak, esznek és közösen fedezik fel a környékbeli izgalmakat. Nézzétek, milyen édesek!
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) 1979-óta választja vagy szavaztatja meg az év madarát. 2015-re három faj: a búbosbanka, a fekete rigó vagy a vörösbegy társadalmi összefogású védelme merült fel.
Uhufióka kelt ki a közelmúltban a veszprémi állatkertben, ahol évek óta nem volt szaporulata nagy fülesbagoly (Bubo bubo) néven is ismert madárnak.
Megszületett az ország első ománi tehénorrú rája bébije (Rhinoptera jayakari) a Nyíregyházi Állatparkban.
Ennek a fajtának a szőrzete rendszeres fésülést igényel, sajnos előfordul, hogy a legnagyobb igyekezet ellenére sem dobja le a téli bundáját. Néhány kutya például előszeretettel vedlik télen. Ha már a fürdés sem segít, van egy bizonyos VMP tabletta ami hatékonyan befolyásolja a szőrváltást. Sok tenyésztő is alkalmazza, hogy a kiállítára a kutya a megfelelő szőrben legyen. Állatpatikában, állatorvosnál érdemes érdeklődni a tabletta iránt.
A kép alapján azonos neműnek tűnnek, de teljes biztonsággal csak személyesen lehetne megállapítani. A hörcsögöknél ez a fajta agresszív viselkedés azonos neműek között jön létre, és ez nem csak játék, hanem igazi rivalizálás. Komoly sérüléseket is szerezhetnek, ezért javasolnám a külön tartásukat.
Az orrnyílás körüli vér utalhat traumás eredetre (beütötte, megkarcolta), esetleg idegen anyag került az orrába (pl. forgácsdarab), de lehet gyulladásos eredetű, vagy daganat. Minden esetben érdemes megmutatni állatorvosnak, hogy időben tudjon neki segíteni.
A tüsszögést kiválthatja irritativ szag vagy por, de könnyen elképzelhető, hogy felső légúti problémája van a kis állatnak. Az allergia oka lehet az alom anyaga vagy bármilyen kiegészítő eszköz a ketrecben, ami poros vagy porzik. Érdemes először ezeket lecserélni, és ha a tüsszögés továbbra is fennmarad, akkor orvoshoz kell vinni az állatot.
Az elváltozás oka lehet egy növekvő fogtályog, amit ha lekezel az állatorvos, meg is szünteti a szem problémáját. Kérdéses természetesen, milyen állapotban van a szem, tud-e még működni, ennek vizsgálata is az állatorvos feladata. Lehet a probléma oka belső gyulladás, amelyet szintén érdemes kiderítetni. Javasolnám, minél hamarabb keressenek fel egy orvost, hátha még megmenthető a nyuszi szeme!