4431. Miért kapar a macska?
A macskák, jellemzően, a szabadban igyekeznek megfelelő helyet találni. Leggyakrabban egy fát vagy valamilyen oszlopot választanak ki, mivel a fa mint anyag a legalkalmasabb a karmok élezéséhez.
A macskák, jellemzően, a szabadban igyekeznek megfelelő helyet találni. Leggyakrabban egy fát vagy valamilyen oszlopot választanak ki, mivel a fa mint anyag a legalkalmasabb a karmok élezéséhez.
Lacey, az alpaka igaz barátokra lelt a cicák személyében, együtt alszanak, esznek és közösen fedezik fel a környékbeli izgalmakat. Nézzétek, milyen édesek!
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) 1979-óta választja vagy szavaztatja meg az év madarát. 2015-re három faj: a búbosbanka, a fekete rigó vagy a vörösbegy társadalmi összefogású védelme merült fel.
Uhufióka kelt ki a közelmúltban a veszprémi állatkertben, ahol évek óta nem volt szaporulata nagy fülesbagoly (Bubo bubo) néven is ismert madárnak.
Megszületett az ország első ománi tehénorrú rája bébije (Rhinoptera jayakari) a Nyíregyházi Állatparkban.
Kedves Gazdi! Nem tudom, hogy mennyi idős a cica, és hogy a megtalálás után mennyi idővel jelentkeztek az idegrendszeri tüntetek. A szédüléses panaszok és a fejrángások agyi érintettségre utalnak, de mivel a fejrángások fel-le vagy oldalirányúak (egy- vagy kétoldali) is lehetnek, ennek hiányában nem tudom meghatározni, hogy melyik agyterület érintett. A helyzetérzés zavara és a szédülés érzete miatt csak úgy érzi magát biztonságban, ha a 2 hátsóval a talajon, tágan áll. A tünetek alapján nem kizárható a koponyát ért taruma, illetve a lezajlott agyvérzés lehetősége sem. Természetesen egyéb tünetek és kórelőzményi adatok hiányában, a műszeres vizsgálatok elvégzéséig csak feltételezett a diagnózis. Dr Kiss Gabriella
Kedve Állatbarát! A tengerimalac és degu jól meg tud lenni együtt, ha elfogadják egymást. Amennyiben nem, akkor komoly sérüléseket okozhatnak egymásnak, ezért az összeszoktatás nagyon óvatosan történjen. Minden esetre a legfontosabb, hogy mindkét állat egészséges legyen, mert elkaphatják egymás betegségeit. Üdvözlettel: dr. Varga József
Kedves Állatbarát! Egyáltalán nem ajánlatos , hogy ágya mellett állatokat tartson, mert ők éjszaka aktívak, zajt csapnak, és emellett a mozgásukkal felvert por, vizelet és bélsár belélegzése betegséget okozhat. Üdvözlettel: dr. Varga József
Nem írta, hogy milyen tartási körülmények között, milyen szinten volt a kutya szobatiszta az előző helyen, - ez egy fontos tényező. Nem írta, hogy milyen módon próbálta Ön szobatisztaságra nevelni - ennél a fajtánál az utóbbi 2-3 évben elterjedt szokás, hogy un. ´kutyapelenkára´ szoktatják. Amennyiben a szervi okok (húgyvezeték-, veseproblémák, cukorbetegség, stb.) kizártak, és a fajnak megfelelő tartási körülmények (ürítés lehetősége!!!) biztositva vannak, akkor az alábbi okok lehetségesek: • falkán belüli helytelen rangsor • jelölő ürítés • üdvözlési izgalom • stressz • szeparációs félelem • helytelen szoktatás A feni kiváltó okok megszüntetése mellett homeopatiás kezeléssel vagy (főként szervi okok esetén) fitoterápiai kezeléssel lehet a tünetet enyhíteni.
Tipikus allergiás reakció. Az okot kell megkeresni, ami lehet: bűzmirigy, bolhanyál de a takarmány is kiválthatja. A lábujjak közti szőrelszineződés is tipikus jele. Ez a fajta hajlamos ilyen problémákra.