441. Az akvárium betelepítése lépésekben
Kiválasztottuk az akváriumot, megvettük a hátteret és az aljzatot. A leendő halainkat is kiszemeltük magunknak. Most már csak be kell rendeznünk az akváriumot a fogadásukra.
Kiválasztottuk az akváriumot, megvettük a hátteret és az aljzatot. A leendő halainkat is kiszemeltük magunknak. Most már csak be kell rendeznünk az akváriumot a fogadásukra.
Minden szülő életében eljön az a pillanat, amikor gyermeke előáll azzal a bizonyos kéréssel "… anya, apa, vegyetek nekem egy kisállatot!..."... De miért pont hüllőt akar?!
A háziállat.hu utánajárt, milyennek kell lennie az akvárium vizének. Szín, szag, hőmérséklet, oxigén, sótartalom, keménység és kémhatás a téma.
Ha szeretnénk szaporítani halainkat, szükség lehet az akváriumi víz keménységének és pH-értékének beállítására. Megmutatjuk, hogyan fogjunk hozzá!
A Vitakraft által felajánlott áprilisi kutyás nyereménycsomag jó helyre kerül: Fanni kutyushoz. Reméljük, Fanni jó kedvvel fogyassza majd nyereményét!
Tisztelt Kérdező! Mindkét megoldás lehetséges. A legyengült cicát könnyen éri baleset: nem tud elfutni kutya vagy autó elől, a többi macska is megtámadhatja. Könnyen kiszárad, kisebb a tűrése minden tekintetben. A keringése könnyen összeomlik (shock) akár a legkisebb megterhelésre is, ami azonnali halálhoz vezet. Tehát nem feltétlen meghalni megy el, de nincs ereje visszatérni. Az ilyen cicákat befogadni fokozott felelősség: már az első hasmenés, vagy bármi más rendellenesség esetén célszerű azonnal szakszerű ellátásban részesíteni (állatorvos), mert a macska saját immunrendszerére nem lehet számítani. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős
A kép minősége nem a legjobb, mezei egérnek tűnik.
A rendelkezésre álló konkrét információ sajnos kevés ahhoz, hogy a kérést tisztességesen meg lehessen válaszolni. Jó lenne tudni ugyanis, hogy a megbetegedett és elhullott cicák mennyi idősek (voltak), be voltak-e oltva rendesen (ismétlő oltásokkal is) és azt tudni kellene azt is, hogy pontosan milyen bolha elleni nyakörvet tettek rájuk? És emellett még sok más egyéb körülmény ismerete is sokat segítene (segíthetne), például látta-e őket akkoriban állatorvos, mi volt a véleménye, stb...
Valószínüleg felfázott. Vizeletmintával "felszerelve" keresse fel állatorvosát.
Az étvágytalanság gyakran komoly problémák velejárója. Ajánlom, hogy mihamarabb vigye el egy állatorvoshoz. Lehet érdemes lenne egy vér- és röntgen vizsgálatot elvégezni. Az is lehet, hogy szörlabda ül a cicus gyomrában.