441. Az akvárium betelepítése lépésekben
Kiválasztottuk az akváriumot, megvettük a hátteret és az aljzatot. A leendő halainkat is kiszemeltük magunknak. Most már csak be kell rendeznünk az akváriumot a fogadásukra.
Kiválasztottuk az akváriumot, megvettük a hátteret és az aljzatot. A leendő halainkat is kiszemeltük magunknak. Most már csak be kell rendeznünk az akváriumot a fogadásukra.
Minden szülő életében eljön az a pillanat, amikor gyermeke előáll azzal a bizonyos kéréssel "… anya, apa, vegyetek nekem egy kisállatot!..."... De miért pont hüllőt akar?!
A háziállat.hu utánajárt, milyennek kell lennie az akvárium vizének. Szín, szag, hőmérséklet, oxigén, sótartalom, keménység és kémhatás a téma.
Ha szeretnénk szaporítani halainkat, szükség lehet az akváriumi víz keménységének és pH-értékének beállítására. Megmutatjuk, hogyan fogjunk hozzá!
A Vitakraft által felajánlott áprilisi kutyás nyereménycsomag jó helyre kerül: Fanni kutyushoz. Reméljük, Fanni jó kedvvel fogyassza majd nyereményét!
Kedves Gazdi! A biztonság kedvéért célszerű lenne állatorvossal is megnézetni a cicát!
Kedves Gazdi! Egészen bizonyos, hogy a kutyus epilepsziás. Ki kellene vizsgálni alaposan. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
A szukák tüzelése általában 3 hét alatt lezajlik, de mindig vannak olyan egyedek amelyeknél elhúzódhat hosszabb ideig is. Ráadásul, egy olyan fiatal szukánál amely először tüzel, az első tüzelés gyakran "atipikusan" zajlik le. Ebből következően nem biztos, hogy a kutyája mostani állapota miatt aggódnia kell (most még). A hormonális változásokba belefér az emlők megduzzadása is. Ezzel együtt azt tudom javasolni, hogy ha van rá mód, mutassa meg egy hozzáértő állatorvosnak a kutyát, mert egy vizsgálat nélkül azért nem lehet véleményt mondani egy konkrét esetről.
1./ Első fokon a bűzmirígy gyulladásra lehet gondolni. Lehetséges, hogy sikerült kiüríteni, ezért elmúlt a tünet. Egyébként ezen kívül több belső szervi probléma is lehet, amiket csak ultrahang vagy röntgen vizsgálattal lehet kideríteni. 2./ A morgás és a túlzott területvédelmi tünetek a neveléssel, rangsorproblémával vannak összefüggésbe. Ezeket a helyszínen a tartási körülmények változtatásával, rangsorbeállítással és egyébb tréningmódszerekkel lehet kezelni.
A leírt tünetek, akár bakteriális fertőzésre, akár szervi megbetegedésre is utalhatnak. Mindenképp ajánlott állatorvos felkeresése, aki a szükséges vizsgálatokat elvégzi, esetleges antibiotikumos kezelést elrendeli.