441. Az akvárium betelepítése lépésekben
Kiválasztottuk az akváriumot, megvettük a hátteret és az aljzatot. A leendő halainkat is kiszemeltük magunknak. Most már csak be kell rendeznünk az akváriumot a fogadásukra.
Kiválasztottuk az akváriumot, megvettük a hátteret és az aljzatot. A leendő halainkat is kiszemeltük magunknak. Most már csak be kell rendeznünk az akváriumot a fogadásukra.
Minden szülő életében eljön az a pillanat, amikor gyermeke előáll azzal a bizonyos kéréssel "… anya, apa, vegyetek nekem egy kisállatot!..."... De miért pont hüllőt akar?!
A háziállat.hu utánajárt, milyennek kell lennie az akvárium vizének. Szín, szag, hőmérséklet, oxigén, sótartalom, keménység és kémhatás a téma.
Ha szeretnénk szaporítani halainkat, szükség lehet az akváriumi víz keménységének és pH-értékének beállítására. Megmutatjuk, hogyan fogjunk hozzá!
A Vitakraft által felajánlott áprilisi kutyás nyereménycsomag jó helyre kerül: Fanni kutyushoz. Reméljük, Fanni jó kedvvel fogyassza majd nyereményét!
Ezt a ferde fejtartást sok minden okozhatja nyusziknál. Lehetséges, hogy bakteriális vagy egysejtűparazita-fertőződésről van szó. Ebben az esetben a betegség 50 százalékban gyógyítható. Sokszor viszont nem ismert a kórok, a ferde fejtartás felnőtt korra is megmarad, de az állat együtt tud vele élni.
Minden esetben érdemes az elváltozott területről bőrkaparék-mintát vetetni és elküldeni baktérium- gomba- és más egyéb parazitavizsgálatra. Ekkor ugyanis egyértelműen kiderül, mi a kórokozó, vagy éppen van-e egyáltalán kórokozó, és célirányosan lehet kezelni. Mycoplasmáról többet a SZIE-ÁOTK egzotikus osztályától vagy a parazitológiai tanszéktől lehet megtudni.
Sajnos még nem fedezték fel a rák ellenszerét, de vitaminokkal, immunerősítőkkel, antioxidánsokkal és bélflóra-regenerálókkal meg lehet erősíteni a kis állat szervezetét olyannyira, hogy idősebb korára ne alakuljon ki vagy később se legyen rosszindulatú elváltozás. A meglévő daganatok növekedését gátolja az ezüst-kolloid oldat, az immunerősitők és antioxidánsok.
A hörcsögnek 2-3 hetente egyszer érdemes lisztkukacot vagy más fehérjét adni. Ha azonban vemhes vagy szoptató hörcsögről van szó, neki heti kétszer kell fehérjét ennie, ezzel lehet ugyanis elkerülni azt, hogy az anyaállat felfalja a kicsinyeit.
Altatott állapotban meg lehet próbálni a csípőizületet visszahelyezni, és fixen lekötni, míg meg nem gyógyul. Ez az eljárás nem mindig sikeres, de érdemes megpróbálni. Ha nem jár sikerrel a beavatkozás, és fájdalmas a járás az állatnak, akkor a műtét is szóba jöhet. Abban az esetben, ha az állat mozgását nem zavarja, és nincsenek fájdalmai, akkor semmilyen beavatkozást nem igényel.