4456. Nemzetközi Macskakiállítás 2015. február 7-8.
A Magyar Macskamánia Egyesület, Nemzetközi Macskakiállítást rendez a 2015. február 7-8-án, Budapesten a Lurdy házban.
A Magyar Macskamánia Egyesület, Nemzetközi Macskakiállítást rendez a 2015. február 7-8-án, Budapesten a Lurdy házban.
Hosszúnyakú, vélhetően 160 millió éves dinoszaurusz maradványaira bukkant egy nemzetközi kutatócsapat a délnyugat-kínai Szecsuán tartományban – számolt be a felfedezésről a sina.com kínai hírportál.
Zsiráfborjú született a Fővárosi Állat- és Növénykertben, aki gondozóitól az Ikinya nevet kapta. A hím zsiráf első lábraállásakor 170 centi magas volt, öt nap alatt azonban több mint tíz centit nőtt.
A barna medvék február elejéig általában téli álmukat alusszák. Ilyenkor azonban elérkezik az idő az első időjárás-próbára, kimerészkednek barlangjukból. Ha február első napjaiban az időjárás kellemes, sőt, napos, akkor bizony a medvék meglátják árnyékukat, megijednek tőle, és rögvest vissza is bújnak! – tartja a népi hagyomány.
Képesek hangjelzéseik megváltoztatására a csimpánzok, ha idegen csoportba kerülnek, hogy jobban megértessék magukat új társaikkal - derítették ki brit kutatók az edinburghi állatkertben tanulmányozva két majomközösséget, amelyek korábban egymástól távol éltek.
Nekem úgy tűnik, hogy nem igazán tiszta a kép, hogy mi is pontosan a kutyájuk problémája. Gyanítom, hogy a hallójárat beszűküléséről van szó, ami az idült gyulladás következménye lehet. Azt tudnám ajánlani, hogy távolból történő megoldás keresés helyett hozzáértő állatorvosnak kellene a kutyát megmutatni, de nem akkor, amikor legközelebb hazajön külföldről, hanem minél előbb.
Kedves Gazdi! A 8 éves palotapincsi már nem fiatal, érdemes lenne megmutatni állatorvosnak, mert nehéz lenne látatlanban megtippelni, hogy miért nem találja a helyét.
A por ltt nem ér sokat (meg lenyalhatja), nyakörv adható 3 hónaposnak, féreghajtás, alapos bolhairtás után. amennyiben nem vakarózik, begyógyula seb. Üdv
A Cushing-kór gyakori betegség a kutyáknál, és valóban komoly probléma, de ma már közel sem annyira kezelhetetlen, vannak erre jó gyógyszerek, amelyekkel teljesen meggyógyítani nem lehet, de igen sokat javíthat az állapotán. Az sem igazán mindegy, hogy valóban van-e daganat valahol a szervezetében, vagy ez csak egy sejtés? Ezt mindenképpen ki kellene vizsgáltatni és pontosan kéne tudni. Igazából én azt ajánlanám, hogy keressenek egy másik állatorvost, aki esetleg más szemlélettel, több tapasztalattal tud hozzáállni a betegségéhez. A homneopátiás kezelési léehetőségről én nem tudok nyilatkozni, én nem vagyok homeopata állatorvos.
Üdvözlöm, A lényeg az lenne, hogy a takarmányunk kb. 90% a fagyasztott kishalból álljon. Ha ez nem megoldható, jobb ha inkább nem kapnak minden nap... de szárított eleséget ne kapjanak ilyen sokat, mert az nem megfelelő nekik. -Éva