4456. Nemzetközi Macskakiállítás 2015. február 7-8.
A Magyar Macskamánia Egyesület, Nemzetközi Macskakiállítást rendez a 2015. február 7-8-án, Budapesten a Lurdy házban.
A Magyar Macskamánia Egyesület, Nemzetközi Macskakiállítást rendez a 2015. február 7-8-án, Budapesten a Lurdy házban.
Hosszúnyakú, vélhetően 160 millió éves dinoszaurusz maradványaira bukkant egy nemzetközi kutatócsapat a délnyugat-kínai Szecsuán tartományban – számolt be a felfedezésről a sina.com kínai hírportál.
Zsiráfborjú született a Fővárosi Állat- és Növénykertben, aki gondozóitól az Ikinya nevet kapta. A hím zsiráf első lábraállásakor 170 centi magas volt, öt nap alatt azonban több mint tíz centit nőtt.
A barna medvék február elejéig általában téli álmukat alusszák. Ilyenkor azonban elérkezik az idő az első időjárás-próbára, kimerészkednek barlangjukból. Ha február első napjaiban az időjárás kellemes, sőt, napos, akkor bizony a medvék meglátják árnyékukat, megijednek tőle, és rögvest vissza is bújnak! – tartja a népi hagyomány.
Képesek hangjelzéseik megváltoztatására a csimpánzok, ha idegen csoportba kerülnek, hogy jobban megértessék magukat új társaikkal - derítették ki brit kutatók az edinburghi állatkertben tanulmányozva két majomközösséget, amelyek korábban egymástól távol éltek.
Kedves Gazdi!Sajnos egyre gyakrabban fordul elő, hogy ha a gazdi sima csapvizet tölt bele az itatóba, a víz olyan kemény vagy klóros, hogy a malackák érzik a kellemetlet illatát és meg sem kóstolják. Javasolnám, hogy az itatóba alacson ásványianyag tartalmú szénsavmentes ásványvizet kellene tölteni, és úgy megnézni, hogy egy nap alatt mennyit isznak a malackák. Olcsó ásványvíz is jó pl. Tesco Aquarius. Illetve megnézni, hogy az itató csőre kb. fejmagasságban legyen, hogy könnyen el tudják érni. Átlagos vízfogyasztás egy malackának 25-100 ml közt van, függ a hőmérséklettől. Ngy Nóra tengerimalac tenyésztő Tengerimalacon nem eszik, nem iszik... Mit tegyek?Tengerimalac betegségek: tünet, gyógymód, gyógyulási esélyA tengerimalac C-vitamin szükségletére figyeljünk
Kedves Enikő! Egy 30 kg-os kutyusnak az egy adag 5 globulust jelent, amit egy kis (3-4 ml) vízben feloldva kell a szájába beadni. A tejcukor golyócskák feloldásához és a beadásához sem szabad fém eszközöket használni. A legjobb, ha egy kis pohárban oldja fel a bogyókat, és egy műanyag fecskendővel vagy műanyag kiskanállal adja be az oldatot a szájba. A beadás előtt és után 15-15 percig ne egyen, ne igyon a kuytus. Tehát a Ledum CH200 esetében havi 1x 5 globulus az adag. Ez jó eséllyel kivédi a bolhák és a kullancsok megtelepedését az állaton. Ami a Natrium muriaticum CH15 adagolását illeti, a cikkben említett betegségek megelőzése érdekében: kapjon egy adagot a kutya mondjuk hétfőn, majd még egy adagot szerdán, és ezt a kezelést négy havonként ismételje meg. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea Olvass tovább! Bőrbetegségek kezelése homeopátiával
Üdvözlöm, a patkányok kivételesen tiszta állatok, így a gyakori mosakodás normális lehet náluk. És mivel éjjeli állatok, ezért nappal normális ha sokat alszanak.. Üv-Éva
Kedves Eszter! Valószínűleg a beltenyészet az oka, úgyhogy elképzelhető, hogy van más egyéb fejlődési rendellenesség, ami külsőleg nem látható... Ha más, létfontosságú szervet érintő probléma nem fog felmerülni, illetve a lábujj-rendellenesség nem fogja befolyásolni a mozgásukat, akkor lehetséges, hogy egészséges "felnőttekké" válhatnak... De a jövőben kerülni kellene a rokonok párosítását.
Kedves Gazdi! A tengerimalac szemén hályog keletkezett. Ennek különböző okai lehetnek pl. külső sérülés: szénaszál megszúrta, vagy akár cukorbetegség jele is lehet. Ezért mindenképp ajánlott lenne állatorvoshoz elvinni, aki jó eséllyes meg tudja állapítani, mi az oka. Illetve a legtöbb szemcsepp, amivel kezelhető, vényköteles. A szemsérülések sürgősségi esetek, minél később kezelik szakszerűen, annál nagyobb az esélye, hogy maradandó marad az elváltozás. Nagy Nóra tengerimalac tenyésztő