4456. Nemzetközi Macskakiállítás 2015. február 7-8.
A Magyar Macskamánia Egyesület, Nemzetközi Macskakiállítást rendez a 2015. február 7-8-án, Budapesten a Lurdy házban.
A Magyar Macskamánia Egyesület, Nemzetközi Macskakiállítást rendez a 2015. február 7-8-án, Budapesten a Lurdy házban.
Hosszúnyakú, vélhetően 160 millió éves dinoszaurusz maradványaira bukkant egy nemzetközi kutatócsapat a délnyugat-kínai Szecsuán tartományban – számolt be a felfedezésről a sina.com kínai hírportál.
Zsiráfborjú született a Fővárosi Állat- és Növénykertben, aki gondozóitól az Ikinya nevet kapta. A hím zsiráf első lábraállásakor 170 centi magas volt, öt nap alatt azonban több mint tíz centit nőtt.
A barna medvék február elejéig általában téli álmukat alusszák. Ilyenkor azonban elérkezik az idő az első időjárás-próbára, kimerészkednek barlangjukból. Ha február első napjaiban az időjárás kellemes, sőt, napos, akkor bizony a medvék meglátják árnyékukat, megijednek tőle, és rögvest vissza is bújnak! – tartja a népi hagyomány.
Képesek hangjelzéseik megváltoztatására a csimpánzok, ha idegen csoportba kerülnek, hogy jobban megértessék magukat új társaikkal - derítették ki brit kutatók az edinburghi állatkertben tanulmányozva két majomközösséget, amelyek korábban egymástól távol éltek.
Válaszom az, hogy természetesen nem egészséges. A beltenyésztettség fokának emelkedésével halmozottan jöhetnek elő különböző genetikai hátterű betegségek.
Arra figyeljenek, hogy a végbélelőeséssel műtött kutyának csontot nem szabad tenni az étrendjébe.
Valóban előfordul a testvér vagy az apa-leány párosítás a tenyésztésben bizonyos kedvező genetikai tulajdonságok elmélyítése miatt. Azonban minden ilyen esetben nő a valószínűsége a genetikai betegségek megjelenésének, vagy egyszerűen a fogamzóképesség csökken drasztikusan. Szóval én nem javaslom a beltenyésztést.
Ilyen probléma több okból is előfordulhat: pl. a talp sérülése vagy fekélyes gyulladása (nem megfelelő ülőrúd használata esetén); a lábcsontok sérülése, esetleges törése; a láb beidegzésének zavarai (ezt okozhatja traumás behatás vagy hasűri daganat is, de ez utóbbi fiatal állaton kevéssé valószínű)! A pontos válaszhoz természetesen látni kellene az állatot, ezért azt tanácsolom, hogy mutassa meg állatorvosnak, annál is inkább, mert ha hosszú ideig fennáll a probléma, az visszafordíthatatlan elváltozásokhoz vezethet.
A törpenyulak esetében a folyamatot ivarzásnak nevezzük. Általában 14-15 naponként következik be, de ettől lényegesen eltérő szakaszokban és szabálytalanul is jelentkezhet.